Рома - Ювентус 2:2
Monday, 24 September 2007 02:32

Трезеге вкара гол №100 в Серия А, Алесандро дел Пиеро изпусна дузпа

Ювентус си тръгна с точка от "Олимпико", въпреки че губеше от Рома с 1:2 три минути преди края. Гол на Винченцо Якуинта след куриозна грешка на домакините донесе равенството. Така бе продължена традицията треньорът на Рома Лучано Спалети да няма победа над Юве. В 14 мача досега той има 3 хикса и 11 загуби.
Ювентус поведе в 17-ата минута с гол на Давид Трезеге. Той засече с глава центриране на Якуинта. Това бе попадение №100 за французина в Серия А. Всичките са с екипа на Юве.
Франческо Тоти обърна резултата с два гола за 6 минути. Капитанът на Рома изравни в 30-ата, след като финтира Кришито. След това Тоти довкара избитата от Буфон топка при удар на Акуилани. Вратарят на Юве е с основна заслуга за равенството, след като спаси половин дузина положения.
В 49-ата минута съдията Морганти отсъди дузпа за фаул на Де Роси срещу Недвед. Дел Пиеро застана зад топката и я прати над вратата. 3 минути преди края Юве изравни след куриозна грешка на домакините. Реферът отсъди обратен тъч на Акуилани, Киелини хвърли в полето и Якуинта с глава прехвърли вратаря Дони.
И двата отбора загубиха по един играч заради контузия. Марко Касети бе сменен още преди почивката. Жорже Андраде също напусна играта. Португалският защитник няма да играе повече този сезон, след като скъса коленни връзки.
"Резултатът е много позитивен за нас. Изправихме се срещу Рома, която е в отлична форма. Изпуснахме дузпа и въпреки това показахме характер накрая", заяви треньорът на Юве Раниери.

РОМА - ЮВЕНТУС 2:2

"Олимпико", 70 000 зрители
РОМА: Дони, Касети (28 Сисиньо), Жуан, Мексес, Тонето, Акуилани, Де Роси, Мансини (61 Жюли), Перота, Тадеи (83 Бриги), Тоти; треньор Лучано Спалети
ЮВЕНТУС: Буфон, Киелини, Кришито (46 Легроталие), Жорже Андраде (53 Бириндели), Григера, Ночерино, Недвед, Дзанети, Дел Пиеро (74 Паладино), Якуинта, Трезеге; треньор Клаудио Раниери
Голмайстори: Тоти 30, 36; Трезеге 17, Якуинта 87
Жълти картони: Мансини, Сисиньо; Якуинта, Кришито, Киелини