Милан и Юве поделиха точките в здрав сблъсък
Monday, 11 May 2009 14:15
iaquinta-milan.jpgОтборите на Милан и Ювентус не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 35-ия кръг в Серия А. Двата тима направиха много здрав сблъсък на "Джузепе Меаца", но в крайна сметка трябваше да се примирят, че нкой от тях няма да си тръгне с трите точки, завършвайки 1:1. Домакините откриха резултата в 57-ата минута с попадение на Зеедорф, но само две минути по-късно Якуинта възстанови равенството, което се запази и до последния съдийски сигнал. "Росонерите" завършиха мача с човек по-малко, след като Фавали бе изгонен пет минути преди края. Това пък бе шести пореден мач без победа за "старата госпожа". Срещата започна с леко игрово преимущество на Милан и много твърди фаулове и от двата отбора. Ювентус обаче се отбранямаше добре и първи стигна до голова възможност. В 11-ата минута Маркиони центрира от ляво, Якуинта свали топката към Каморанези, който от воле стреля над вратата. Пет минути по-късно след триходова комбинация пък Каморанези изведе Маркиони в наказателното поле, но в последния момент топката бе избита от Фламини. В 18-ата минута Якуинта бе съборен от Малдини в наказателното поле, но според съдията Орсато, нямаше основание за дузпа.

Милан обаче продължаваше да играе по-често с топката и в 20-ата минута дойде и първата добра възможност в тяхна полза. Индзаги се измъкна от двама защитници и стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. Подобен пробив направи и Кака четири минути по-късно, но в последния момент се засуети и кълбото му бе избито от защитник. Юве отговори с далечен изстрел на Якуинта покрай вратата, а веднага след това и Кака пробва силата на удара си, но Буфон бе на мястото си и спаси.

Едно от най-добрите положения за първата част бе сътворено от Поулсен в 35-ата минута. Той изненадващо напредна до границата на наказателното поле и необезпокояван отправи удар, но топката премина на сантиметри от вратата. Послената по-интересна ситуация за първите 45-минути пък дойде три минути преди края, когато Пирло центрира към Индзаги в пеналта, но нападателят на Милан стреля неточно от малък ъгъл.

Втората част започна много динамично и положенията се заредиха и към двете врати. Първо Якуинта стреля слабо, а в ответната атака Индзаги отправи изстрел с глава след корнер. В 49-ата минута отново Якуинта отправи много силен удар, затруднил Калач, но Амаури не успя да довкара изпуснатата от вратаря топка. Четири минути по-късно пък Зеедорф бе оставен да напрдне необезпокояван и да стреля, но доста неточно.

Така се стигна до 57-ата минута, когато при една контраатака Индзаги бе намерен сам на крилото, той напредна до аут линията и върна към Амброзини. Халфът стреля доста нескопосано, но за късмет кълбото стигна до непокрития Зеедорф, който от близо откри резултата. Гостите обаче отговориха моментално и в 59-ата минута Каморанези центрира великолепно, а Якуинта с плонж с глава възстанови равенството.

След изравняането "росонерите" упражниха натиск и в следващите няколко минути играта се развиваше предимно пред наказателното поле на Ювентус. Домакините имаха две положения дело на Кака, но като цяло "бианконерите" успяваха да удържат противника си. В 74-ата минута обаче Индзаги бе изпуснат след едно центриране на Пато и нападателят стреля от воле, но не успя да порази вратата. Веднага след това пък гостите имаха отлична възможност да поведат, след като Дел Пиеро паднал подаде на Якуинта и той стреля над вратата. Веднага след това удар с глава отправи и Киелини.

В 83-ата минута Пато бе съборен в наказателното поле, но Орсато отново прецени, че няма дузпа, а минута по-късно от игра бе изгонен Фавали, за втори жълт картон за фаул срещу Дел Пиеро. Гостите обаче не се възползваха от численото си предимство и дори минута преди края и Роналдиньо претендираше за дузпа след сблъсък с Киелини. Срещата обаче завърши без промяна на резултата и двата тима заслужено си поделиха точките.

След този хикс двата отбора запазват разликата помежду си в челото на таблицата. Милан остава втори със 71 точки, докато Юве е трети с 67.

Last Updated on Monday, 11 May 2009 14:15