Ювентус с първа загуба за сезона
Written by nikentus
Sunday, 16 September 2007 22:05

Тимът на Удинезе успя да се наложи с минималното 1:0 като гост срещу тима на "старата госпожа". Точен за гостите бе Ди Натале, който затвърди отличните впечатления след мача на Италия срещу Украйна, в който отбеляза 2 гола.

Juve-Udinese

През първото полувреме домакините седяха по-добре на терена, но рядко достигаха до нещо интересно. Натискът им бе осезаем, но хаотичен. Ключов момент в мача се оказа контузията на Каморанези, след която, дори и малкото свежест в халфовата линия на Юве, като че ли, изчезна. Заместилият го, Ночерино, бе далеч от класата на аржентино-италианеца.

През второто полувреме по-добре стоящият отбор на терена бе Удинезе. Още в самото начало след добра комбинация, зле покрита изкуствена засада - Досена подаде на Ди Натале и нападателя стори най-лесното. В този момент Ювентус падна духом и грешките, особено в халфовата линия, зачестиха. Юве не показа реална идея за атака, единствено епизодичните пробиви на Недвед и някоя друга фантазия на Дел Пиеро бяха надеждата на феновете на Ювентус, но изравнителния гол така и не се получи, въпреки гредата и спорно отменения гол в 90-ата минута.

Освен Ночерино, през второто полувреме в игра влезнаха Тиаго и Якуинта, като първия отново не успя да впечатли с нищо и заедно с Алмирон съставиха централна двойка полузащитници, която всеки мениджър би могъл да има в кошмарите си...

ЮВЕНТУС - УДИНЕЗЕ 0:1

"Олимпико", 25 000 зрители
ЮВЕНТУС: Буфон, Бириндели, Киелини, Кришито, Жорже Андраде, Алмирон, Недвед, Каморанези (30 Ночерино), Дзанети (56 Тиаго), Дел Пиеро, Трезеге (56 Якуинта); треньор Клаудио Раниери
УДИНЕЗЕ: Ханданович, Кода, Досена (85 Лукович), Место, Дзапата, Запоточни, Д'Агостино, Инлер, Ди Натале (85 Пепе), Гиян (64 Флоро Флорес), Куалиарела; треньор Паскуале Марино