Юве вече трети след поредна издънка
Sunday, 26 April 2009 19:11
iaquinta-reggina.jpgЮвентус се препъна при гостуването си на последния в италианското първенство Реджина, като двубоят между съставите на Невио Орланди и Клаудио Раниери завърши наравно 2:2. Така 27-кратните шампиони на Италия се простиха за момента с второто място в подреждането, където след днешните срещи се намести Милан.

През първата част Ювентус бе по-активният тим на терена, но защитата на домакините успя да се справи с всички опасности. В десетата минута Недвед изведе Якуинта на чиста позиция, но италианският национал стреля покрай вратата. Реджина отвърна с един далечен шут на Бриенца. Така се стигна до 26-ата минута, когато центриране на Адежо от дясно, намери непокрит левия халф на домакините Антонио Барила, който бе оставен непокрит до далечната греда. Младият футболист с глава простреля Буфон в близкия ъгъл и Реджина излезе напред в резултата. Това бе първи гол в професионалния футбол за 21-годишния Барила. Разярените "бианконери" веднага заредиха опасности пред вратата на калабрииците. Коварен удар на Недвед бе избит от Пуджони в 27-ата минута, а секунди по-късно Алекс Дел Пиеро имаше претенции, че е спънат в наказателното поле.

Все пак и пред Буфон не бе безинтересно. В 35-ата минута бързоногият Фабио Чераволо надбяга половината защита на Юве, но изстрелът му профуча над вратата. В 43-ата минута Каморанези би от близо в страни от целта. В добавеното време на първото полувреме Пуджони опита да приложи характерния за кеча суплес на Дел Пиеро извън наказателното поле, като за провинението си стражът видя жълтия цвят на картона.

Веднага след началото на второто полувреме гостите от Торино получиха право да изпълнят дузпа. Якуинта падна в наказателното поле след съприкосновение с Адежо, но повторенията показаха, че отсъждането на рефера Сакани е доста спорно. Зад топката застана Дел Пиеро и Але без проблеми литна вратаря в обратния ъгъл за 1:1. В 70-ата минута обаче бе време друг футболист на Реджина да вкара първия си гол в Серия "A". Исландският бранител Емил Халфреосон от двадесет метра със страховит шут порази горния десен ъгъл на Буфон за 2:1. Само 120 секунди по-късно обаче Якуинта, който изнесе много силен мач за Юве, посрещна с глава едно центриране и Кристияно Дзанети с удар по земята от десетина метра възстанови равенството. Отлично завръщане в игра за бившия италиански национал, като днешното му попадение е негово първо за сезона. В края тимът на Раниери можеше и да ликува, но удар на Амаури с глава мина до гредата. Така Юве загуби две точки при гостуването си на опашкаря.

РЕДЖИНА - ЮВЕНТУС 2:2 (1:0)
1:0 Барила (26)
1:1 Дел Пиеро (47 - дузпа)
2:1 Халфреосон (70)
2:2 Дзанети (72)

Last Updated on Sunday, 26 April 2009 19:12