Юве без трофей този сезон
Thursday, 23 April 2009 12:25
ariaudo-lazio.jpgОтборът на Лацио стана първият финалист в турнира за Купата на Италия, след като победи Ювентус с 2:1 и в реванша в Торино и с общ резултат 4:2 се класира напред. По този начин "орлите" тотално вгорчиха сезона на "бианконерите", за които купата бе последният шанс да спечелят трофей, след като изостанаха прекалено много в битката за титлата. Мауро Сарате и Александър Коларов дадоха преднина от два гола за гостите с попадения в 38-ата и 51-ата минута, а Юве се добра само до почетно попадение на Дел Пиеро в 64-ата.

На пръв поглед домакините бяха отборът, който нападаше по-масирано и повече търсеше гола. Въпреки това контраатаките на Лацио вещаеха много повече опасности. Клаудио Раниери бе пуснал някои от по-малдите играчи, които обаче не оправдаха доверието му.

В 5-ата минута грешка в защитата на Юве позволи на Роки да открадне топката и да стреля, но покрай вратата. В 18-ата пък Сарате опита далечен изстрел, профучал в близост до гредата. "Бианконерите" пък стигнаха до два изстрела с глава дело на Мелберг и Маркиони, но и двата не вещаеха опасност. В 36-ата минута след едно разбъркване топката стигна до Ариаудо, който от воле в наказателното поле, стреля високо над вратата. Само минута по-късно, след бърза контраатака топката стигна до Сарате, който от границата на наказателното поле с премерен удар откри резултата.

Негативното развитие на мача принуди Раниери да пусне в игра Недвед и Каморанези на полувремето. Те раздвижиха играта на домакините, но въпреки това при първата си по-сериозна атака Лацио вкара втори гол. Коларов опита удар от далеч, който рикошира в крак на защитник на Юве и прехвърли Буфон за 0:2.

В отчаянието си, "старата госпожа" вкара в игра и  Дел Пиеро и в 64-ата минута той върна едно попадение, след като получи в малкото наказателно поле и от близо нямаше как да пропусне. Малко по-късно пък Недвед удари греда след хубав изстрел с глава. В 81-ата минута пък трагедията за домакините стана пълна, след като Каморанези бе изгонен доста спорно, за фаул, който не изглеждаше толкова груб. Така ентусиазма на "бианконерите" тотално бе убит и срещата завърши с тяхното поражение.

Ювентус - Лацио 1:2 (общ резултат 2:4)