Юве се измъкна срещу интер накрая
Sunday, 19 April 2009 10:56
grygera-inter.jpgШампионът интер изпусна победата срещу Ювентус в последната минута в дербито между двата тима от 32-ия кръг на Серия "А". Мачът завърши 1:1, след като събудилият се през втората половина на сезона талант Марио Балотели откри за гостите от интер в средата на второто полувреме, а Зденек Григера изравни секунди преди последния съдийски сигнал. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като четвърт час преди края червен картон получи португалският халф Тиаго Мендеш. Шест кръга преди края интер продължава да има 10 точки аванс на върха пред втория Ювентус.

Първото чисто голово положение бе в 10-ата минута и то бе за тима на интер, който започна силно мача. Марио Балотели почти успя да изведе "нерадзурите" напред в резултата, но ударът му бе избит от голлинията от Тиаго, след като Буфон закачи топката, но не успя да спре пътя й към мрежата.

В 31-ата минута символът на Ювентус Алекс Дел Пиеро подаде на включилия се в атаката защитник Зденек Григера, но той стреля над вратата. Минута по-късно прекрасен шанс се откри пред Марко Маркиони, но халфът не успя сам срещу вратаря на интер Жулио Сезар, който се намеси решително. Две минути след това Деян Станкович шутира, но неточно. В 37-ата минута ветеранът Луиш Фиго проби отлично и бе много близо да открие резултата, но Буфон го изпревари и стигна пръв до топката.

интер започна силно и второто полувреме и 5 минути след почивката Деян Станкович стреля отдалеч, но Буфон спаси. Опитният вратар трябваше да се намесва и в 56-ата минута, когато Златан Ибрахимович, който все още няма гол срещу бившия си тим, отправи изстрел към вратата му с глава. Две минути след това Дел Пиеро се опита да изненада Жулио Сезар от фаул по начина, по който Фабио Аурелио излъга Петер Чех в невероятния мач между Челси и Ливърпул преди дни. Бразилският страж на интер обаче внимаваше.

Така се стигна до 64-ата минута, когато след бърза атака на интер Съли Мунтари напредна отляво и намери с чудесен пас връхлитащия Балотели, който отблизо нямаше как да сбърка - 0:1. В 76-ата минута всичко изглеждаше решено, тъй като Тиаго Мендеш бе изгонен от рефера от игра за неспортсменко поведение на португалеца спрямо Балотели и Юве остана с човек по-малко. Гостите се опитаха да стигнат до второ попадение, но Буфон спаси поредния далечен шут на Станкович в 79-ата минута. Две минути преди края отново Джанлуиджи Буфон спаси тима си, този път след удар на влезлия току-що в игра на мястото на Фиго Хулио Крус.

В последната минута торинци получиха правото да изпълнят ъглов удар, чешкият защитник Зденек Григера надскочи всички и пред слисаните погледи на бранителите и вратаря на интер заби топката с глава в мрежата на гостите - 1:1.

ЮВЕНТУС - интер 1:1
0:1 Балотели (64)
1:1 Григера (90)
Last Updated on Sunday, 19 April 2009 10:56