38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве не успя да се възползва от издънката на Интер
Sunday, 12 April 2009 15:14
alex-genoa.jpgЮвентус не успя да се възползва от изненадващото равенство на Интер срещу Палермо и на свой ред сбърка при гостуването си на Дженоа. Останали с 10 човека след червен картон на Мауро Каморанези в средата на второто полувреме, "бианконерите" загубиха с 2:3 и окончателно се отказаха от амбициите си да атакуват титлата. Гол на бившия футболист на Юве Рафаеле Паладино в 88-ата минута донесе трите точки на домакините и ги затвърди на четвъртото място, като същевременно отдалечи "Старата госпожа" на цели 10 точки от Интер 7 кръга преди края на шампионата.

Срещата на "Луиджи Ферарис" бе от огромно значение и за двата отбора, което си пролича още в първите минути. Без да губят време за разузнаване, съперниците започнаха да търсят гола. По-настойчиви бяха футболистите на Дженоа. Рафаеле Паладино можеше да открие, но Легроталие спря удара му на голлинията. Последва чудесна намеса на Буфон след изстрел на Джузепе Скули. Гостите бяха принудени да се бранят и в 29-ата защита логичното се случи - Джандоменико Место проби отдясно и подаде към Тиаго Мота, който с плътен шут по земя откри резултата.

Место продължи да е един от най-активните на терена, но малко преди почивката пострада след сблъсък с Павел Недвед и беше заменен. Объркването в редиците на Дженоа веднага бе използвано от Дел Пиеро. Капитанът на Юве се откъсна в наказателното поле и беше спънат от Матео Ферари. Дел Пиеро безпроблемо реализира дузпата за 1:1. Полувремето обаче завърши с гол аванс за домакините, след като Тиаго Мота засече центриране от ъглов удар в продължението и за втори път матира Буфон.

Втората част бе още по-интересна. Ювентус нямаше какво да губи и се хвърли с всички сили напред. Якуинта и Недвед се разминаха с гола, а устрема на тима не бе спрян дори от червения картон на Каморанези, който влезе брутално в краката на Скули и заслужено беше изгонен. В 83-ата минута Юве стигна до 2:2 с гол на Якуинта. Таранът бе намерен хитро в наказателното поле от Недвед и успя майсторски да преодолее Рубиньо. Равенството не устройваше нито един от двата отбора, но щастието се усмихна на Дженоа. Любопитното е, че в основата на победното попадение бяха двама бивши играчи на Юве. Атаката започна от Рубен Оливейра и завърши с точен удар на Пафаеле Паладино, който вдигна на крака "Луиджи Ферарис" и изведе Дженоа на 2 точки пред 5-ия в класирането Фиорентина.

Last Updated on Sunday, 12 April 2009 15:14