38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Сарагоса - Ювентус 2:1
Saturday, 08 September 2007 19:04

Отборът на Ювентус загуби с 1:2 при гостуването си на Сарагоса в приятелския мач по случай 75-годишнината на арагонския клуб. Два гола за домакините отбеляза Диего Милито, за Юве точен беше Винченцо Якуинта от фаул.

В състава на бианконерите отсъстваха много от основните играчи, които са ангажирани с националните си отбори. Въпреки това се получи един нелош, динамичен двубой с леко надмощие на домакините.

След няколко добри атаки към двете врати домакините първи стигнаха до гол в 18-тата минута, когато Аймар центрира отдясно към Милито, който с прецизен удар матира Беларди за 1:0. В 34-тата минута Алмирон подаде към Якуинта от фаул и световният шампион с топовен изстрел не даде шанс на вратаря на Сарагоса да направи нищо друго освен да избие топката в собствената си мрежа. Последваха няколко опасни атаки на Сарагоса, при една от които брилянтна намеса на Бумсонг предотврати сигурен гол. Слабостите в защитата на Юве обаче отново си казаха думата в 43-тата минута и след неразбирателство при опит за изкуствена засада топката стигна до Диего Милито, който на празна врата отбеляза втория си гол в срещата. За нещастие през това първо полувреме Ювентус даде и две жертви - Ночерино и Бумсонг бяха принудително сменени поради контузии.

През втората част в двата сеъстава се извършиха доста смени като в един момент за Ювентус на терена бяха цели петима младоци - Еспозито, Ариаудо, Данте, Кастиля и Де Камарго. Арагонци имаха няколко изгодни положения за нов гол, главно чрез Серхио Гарсия, докато за Юве най-добрата възможност дойде в 70-тата минута, когато изключително дейният по дясното крило Еспозито центрира отлично към Де Камарго, чийто удар с глава срещна гредата. В крайна сметка престижна победа за домакините навръх празника им и една прилична проверка за Юве.

Реал (Сарагоса) - ЮВЕНТУС 2:1 (Милито 18', 43'; Якуинта 34')

Реал (Сарагоса): Лопес Валейо (Мигел 72'), Аяла (Серхио 46'), Диого (Чус Ереро 59'), Хуанфран (Оскар 72'), Павон, Люксен, Аймар (Оливейра 46'), Габи (Селадес 59'), Хенерело, Серхио Гарсия (Куартеро 72'), Диего Милито (Д'Алесандро 46'); Треньор: Фернандес

Ювентус: Беларди, Бириндели, Бумсонг (Ариаудо 44'), Легроталие, Молинаро, Дзанети, Ночерино (Алмирон 24'), Недвед (Данте 76'), Якуинта (Кастиля 76'), Паладино (Еспозито 46'), Оливера (Ринк Де Камарго 63'); Треньор: Раниери

Съдия: Карлос Крос

Жълти картони: Диого, Серхио, Хуанфран (Сарагоса); Бириндели, Алмирон (Ювентус)

Last Updated on Saturday, 08 September 2007 19:06