Ювентус на 4 точки от Интер след разгром над Болоня
Sunday, 15 March 2009 10:41

alexegiovinco.jpgЮвентус продължава битката за титлата в Италия, след като в мач от 28-ия кръг на Серия "А" се наложи с 4:1 над Болоня като домакин. По този начин "бианконерите" се доближиха на 4 точки от шампиона и лидер в класирането Интер, който утре приема Фиорентина.

Гостите започнаха със самочувствие в мача и в 24-ата минута изненадващо успяха да открият резултата. Бившият играч на Лацио Масимо Мутарели получи пас от екснападателя на Юве Марко Ди Вайо и с хубав удар не остави шансове на Джанлуиджи Буфон - 0:1. До края на първата част опитите на домакините, които играха без редица титуляри, да изравнят се оказаха неуспешни. Изглеждаше, че възпитаниците на Клаудио Раниери ги очаква тежко второ полувреме.

След почивката обаче нещата се развиха като приказка за "Старата госпожа". Още в 49-ата минута босненският ветеран Хасан Салихамиджич изравни и Юве си пое глътка въздух. Бившият футболист на Байерн (Мюнхен) бе точен с глава след центриране от ъглов удар на младата звезда Себастиан Джовинко. Мачът се отвори и много скоро след попадението на Салихамиджич Джовинко пропусна да изведе тима си напред. Гостите пък можеха да възстановят аванса си от един гол, но Буфон спаси с невероятен рефлекс опасен удар на Ди Вайо с глава.

Домакините осъщестриха пълен обрат в резултата в 71-ата минута с гол на блестящия в този мач Джовинко. Само 4 минути по-късно лидерът на "Старата госпожа" Алекс Дел Пиеро реши всичко, като се разписа за 3:1. Три минути преди края Дел Пиеро отбеляза втория си гол в мача, с който оформи крайния резултат - 4:1. Малко след това 34-годишният нападател уцели и гредата и пропусна да реализира хеттрик. Ювентус обаче постигна ценна победа, която запазва шансовете на тима да догони Интер в борбата за титлата.
Last Updated on Sunday, 15 March 2009 10:42