Челси е на четвъртфиналите след драма на "Стадио Олимпико"
Wednesday, 11 March 2009 00:03
juve-chelsea.jpg Отборът на Челси е следващият английски тим, след Ливърпул от Шампионската лига, който успя да се класира за четвъртфиналите на турнира. Двубоят в Италия завърши 2:2.

В предишния мач между двата тима Челси победи с 1:0 на своя "Стамфорд Бридж"

Срещата насред "Стадио Олимпико" започна с лек натиск на домакините от Торино. В двубоя взеха участие и като титуляри завърналите се след контузии Тразеге за домакините и Есиен за госите.

Недвед получи някаква контузия в 13 минута и бе заменен от Хасан Салихамиджич. Само минута по-късно немският национал Балак постъпи егоистично и пропусна възможността за неговия тим да поведе.

В 19-та минута на мача Виченцо Якуинта откри резултата за "старата госпожа", след страхотното подаване на Давид Тразеге.

В последните минути на срещата настана истинска драма. Дрогба изпълни пряк свободен удар, с който затрудни максимално вратаря на Юве Буфон, който успя да отрази изстрела му, но топката бе преминала голлинията, което остана незабелязано от главния рефер на двубоя Алберто Маленко и така до изравняване не се стигна.

Само минутка след това Лампард удари напречната греда на вратата на "бианконерите", след което Есиен се бе пласирал най-добре и добави топката във мрежата му. Така първото полувреме завърши при резултата 1:1.

През втората част на мача Киелини получи втори жълт картон, след грубото си нарушение срещу Дрогба и трябваше да напусне терена, с което направи задачата на своите още по-трудно, а именно отбелязването на два гола.

В 73-та минута Ювентус получи правото да изпълни единадесет метров удар, след игра с ръка на Белети в наказателното поле. Зад топката застана Алесандро Дел Пиеро и хладнокръвно отбеляза второто попадение за неговия отбор. Три минути по-късно Джовинко можеше да отбележи, но ударът му срещна защитник на "сините" от Лондон.

В 82-та минута, Дрогба вкара победния гол за англичаните, след страхотната асистенция на Белети, който подаде отдясно и така изкупи грешката си, за дузпата, която предизвика.

ЮВЕНТУС - ЧЕЛСИ 2:2

1:0 Якуинта (19)

1:1 Есиен  (45)

2:1 Дел Пиеро (74-д)

2:2 Дрогба (83)

ЮВЕНТУС: Буфон, Киелини, Мелберг, Якуинта (61-Джовинко), Дел Пиеро, Недвед (13-Салихамиджич), Трезеге (79-Амури), Маркизио, Григера, Молинаро, Тиаго Мендеш

ЧЕЛСИ: Чех, А. Коул, Есиен (66-Белети), Лампард, Дрогба, Микел, Балак, Босингва, Тери, Алекс (89-Карвальо), Анелка

СЪДИЯ: Алберто Маленко

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Салихамиджич, Киелини, Дел Пиро (Ювентус), Чех, Коул, Дрогба, Анелка (Чесли)