38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве закопа Наполи с щастлив гол
Saturday, 28 February 2009 23:47

Ювентус записа труден успех с 1:0 в домакинството си на Наполи от 26-ия кръг в Серия А. Двата тима си размениха по едно полувреме, а "старата госпожа" стигна до успеха с щастлив гол след рикошет в края на първата част, дело на Маркизио. Наполи също успя да се разпише в края, но голът бе отменен заради засада.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. "Старата госпожа" владееше топката през по-голяма част от времето и организира няколко хубави положения пред вратата на Наваро, който на няколко пъти показа невероятен рефлекс. Първо в 10-ата минута Дел Пиеро опита далечен изстрел, но вратаря се намеси добре. В 14-ата минута пък пробив по крилото на Маркиони намери Трезеге непоркит в малкото наказателно поле. Французинът засече топката, но Наваро с блестящ рефлекс изби. Притичалият Джовинко обаче не успя да засече добре топката и я прати над вратата. Две минути по-късно Дел Пиеро стреля опасно от фаул, но отново стражът на гостите успя да избие. В 27-ата минута Джовинко бе изведен зад защитата, но Наваро предвидливо излезе и изчисти.

Едва в 38-ата минута Наполи успя да сътвори единствената си опасност през първата част. Хамшик се озова сам срещу Буфон, но вратарят показа класа и изби. В 40-ата минута Дел Пиеро е изведен добре, но отново Наваро е съобразителен и успява да го изпревари, а при добавката Маркиони стреля разочароващо. Стражът на Наполи обаче бе безпомоен в 44-ата минута. Поулсен видя включващия се Маркизио, пусна към него и младокът стреля от движение, топката срещна крака на Блази и в крайна сметка се озова в мрежата.

През второто полувреме Юве видимо изпусна инициативата. Наполи бе отборът, който повече опитваше да напада и на два пъти бе близо до гол. Първо Хамшик отново бе изведен срещу Буфон, но стражът се намеси добре. По-късно отново Буфон се намеси успешно при едно хубаво центриране към Денис. "Старата госпожа" пък отговори с положения за Трезеге и Амаури, но и двамата бяха добре блокирани от защитата на гостите и не им бе позволено да отправят достатъчно опасни удари.

Две минути преди края на мача Наполи пък успа да прати топката зад голлинията след разбъркване пред Буфон. Голът обаче веднага бе отменен заради засада, която бе оспорвана от играчите на гостите.

Все пак Юве прибави три точки в актива си и продължава гонитбата на Интер, като вече има актив от 53 точки. Наполи пък продължава негативната си серия без победа и е на 11-та позиция с 35 точки.

Ювентус - Наполи 1:0