Ювентус с драматична победа над Каляри
Monday, 03 September 2007 04:50

Ювентус спечели гостуването си на Каляри от втория кръг на италианската Серия А с 3:2 след гол на Джорджо Киелини в последната минута на двубоя. Преди това на два пъти Давид Трезеге и Алесандро Дел Пиеро даваха преднина на гостите, а Паскуале Фоджа изравняваше за домакините от дузпи.

Първата част премина почти изцяло под диктовката на Каляри, но до гол не се стигна. В самия край на полувремето след подарък от страна на защитник на домакините Дел Пиеро на празна врата пропусна да даде преднина на бианконерите при единственото им по-сериозно положение до момента.

Второто полувреме беше значително по-зрелищно и драматично. Домакините отново упражниха натиск като само няколкото брилянтни намеси на Джанлуиджи Буфон запазиха вратата на Юве суха. Така се стигна до 54-тата минута, когато Трезеге откри резултата, изпреварвайки вратаря на съперника Фортин. В 56-тата минута реферът Паоло Талиавенто посочи бялата точка за нарушение на Легроталие срещу нападателя на домакините Матри и Фоджа изравни резултата. Последваха още няколко отлични спасявания на Буфон, за да се стигне до 69-тата минута, когато Талиавенто даде втора дузпа за домакините при абсолютно чист шпагат на Киелини. След бурни протести и справка с помощника си главният съдия отмени решението си. В 77-мата минута Юве отново излезе напред - Каморанези центрира отдясно, прехвърляйки Фортин, и Дел Пиеро на самата голлиния отбеляза за 1:2. Само две минути по-късно обаче последва нова дузпа в полза на домакините за нарушение на Дзебина срещу Ларивей. Фоджа отново бе точен - 2:2. Очевидно изнервен френският бранител на Юве получи червен картон, след което на излизане налетя да бие длъжностно лице и вероятно го чака сериозно наказание. Малко след това за втори жълт картон бе изгонен и Дел Гросо от домакините. И когато всичко предвещаве равенство, в 90-тата минута на двубоя Киелини засече центриране отдясно на отлично включилия се като резерва в този мач Каморанези и донесе трите точки на Ювентус.

Така Ювентус е лидер в класирането заедно с Рома с пълен актив от 6 точки.

Каляри - ЮВЕНТУС 2:3

0:1 Трезеге (54)
1:1 Фоджа (56 - дузпа)
1:2 Дел Пиеро (77)
2:2 Фоджа (80 - дузпа)
2:3 Киелини (90)

ЧК - Дзебина (Юве, 81'), Дел Гросо (Каляри, 84')

Владеене на топката: 67.5% срещу 32.5% в полза на Ювентус.

Удари в очертанията на вратата: 6 към 4 в полза на Каляри.