38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Гол в 91-ата минута запази шансовете на Юве за титлата
Sunday, 08 February 2009 19:02
catania-juve.jpgЮвентус победи изключително трудно Катаня 2:1 в Сицилия с гол в 91-вата минута на Кристиян Поулсен. Преди това Виченцо Якуинта (10) и Маримото в 51-вата минута се бяха разписали. Гостите играха от 12-ата минута, когато голмайсторът Якуинта бе изгонен за два жълти картона. Нападателят започна в тандем с Амаури на мястото на Дел Пиеро, като след гола си с глава съблече фланелката си от радост и получи жълт картон, 60 секунди по-късно извърши грубо нарушение и видя жълтия цвят на картона за втори път. От този миг до края домакините поеха изцяло инициативата, но благодарение на страхотните спасявания на Буфон резултата остана непроменен до почивката. Втората част започна с нов натиск на Катаня, който даде резултат в 51-вата минута, когато Маримото изравни. Това бе неговият трети гол за сезона след двете попадения във вратата на Рома в края на декември. Именно японецът бе най-активен за своите, но Буфон и Легроталие спасиха резултата. Юве предимно се защитаваше, като Сисоко, Недвед и Амаури се бореха за всяка топка, демонстрирайки че вярват в титлата.

Така в последните десет минути тимът от Торино изненадващо натисна домакините, като не им позволи да излязат от своята половина до самия край. След поредица от ъглови удари и статични положения се стигна до центриране на Недвед в даденото от рефера продължение Амаури свали топката с глава в краката на резервата Поулсен, който от два метра донесе ценните три точки с първия си гол в калчото.
Ювентус вече има 46 точки, като измести Милан от второто място и изостава на седем от „нерадзурите". Това бе първа победа на отбора след двете поредни загуби в калчото от Удинезе и Каляри.

КАТАНЯ - ЮВЕНТУС 1:2
0:1 Якуинта (12)
1:1 Моримото (51)
1:2 Поулсен (90)

Last Updated on Sunday, 08 February 2009 19:03