Драма с дузпи прати Юве на 1/2 финал за Купата на Италия
Thursday, 05 February 2009 00:42

juve-napoli.jpgЮвентус стана последният 1/2 финалист за Купата на Италия, след като победи Наполи след дузпи на "Олимпико" в Торино. Двата тима изиграха сравнително скучен мач без много положения пред двете врати и логично срещата завърши 0:0 в редовното време и продълженията. При ударите от бялата точка обаче "старата госпожа" се наложи с 4:3 и продължава на 1/2 финал, където ще срещне Лацио.

Срещата започна равностойно, като в първите минути Лавеци стреля леко с глава, а Дел Пиеро пробва далечен удар, но без да застраши вратата. През цялото първо полувреме почти нямаше реални голови възможности пред двете врати. Ювентус бе малко по-активен, но се отличи само с удари на Маркиони и Дел Пиеро, блокирани от защитниците на Наполи и далечен изстрел на Молинаро, преминал покрай вратата.

През втората част Наполи започна много по-активно. Още в началните минути Лавеци се отличи с два остри пробива, внесли смут в защитата на "старата госпожа". Домакините пък отговориха с удар на Маркиони, преборил се за една топка в наказателното поле, но и той не застраши реално вратата.

Едва в последните десетина минута на терена стана наистина интересно. Първо Трезеге бе намерен добре в наказателното поле, но не успя да стреля хубаво. След това дойдоха минутите на Наполи. Гаргано направи страхотен пробин, но в последния момент отчаян шпагат на Мелберг изби топката от краката му. При последвалия корнер пък Лавеци стреля опасно покрай вратата. Последваха още две чудесни положения за гостите в следващите две минути. Салайета и Бонлиасино можеха да станат герои за своя тим, но не успяха да уцелят вратата от добри позиции. В даденото от съдията продължение пък Трезеге успя да се разпише, но голът бе отменен заради засада.

Така се наложи да бъдат изиграни продължения, в които обаче отново нямаше попадения в двете врати. При дузпите Недвед и Сисоко изпуснха за Юве, но Лавеци и Контини не успяха да отбележат за Лацио. Решаващата дузпа обаче бе изпусната от Гаргано при седмия опит от бярата точка за своя тим и така Ювентус продължава напред.

Ювентус - Наполи 0:0 (4:3 при дузпите)

ЮВЕНТУС: Манингер, Григера, Легроталие, Мелберг, Де Челие (Молинаро 23), Маркиони, Сисоко, Поулсен, Джовинко (Недвед 68), Якуинта (Трезеге 59), Дел Пиеро