Втори пореден провал отдалечи Юве фатално от титлата
Sunday, 01 February 2009 00:22

juve-cagliari.jpgЮвентус допусна сензационна загуба като домакин от Каляри, която може да сложи край на амбициите на тима за шампионската титла. Отборът на Клаудио Раниери не успя да се реваншира за поражението от Удинезе миналия кръг и се провали отново, губейки с 2:3 от един от отборите в най-добра форма в Серия "А". Така Юве остана на 6 точки зад водача Интер, но още утре "нерадзурите" ще имат възможност да увеличат разликата в наглед лесното домакинство на Торино.

Гостите от Сардиния губеха на почивката с 1:2, но разсичащите им контратаки се оказаха перфектното оръжие срещу тромавата защита на "Старата госпожа" и през второто полувреме попадения на бразилеца Жеда и резервата Матри доведоха до една от големите изненади от началото на сезона. Успехът е четвърти пореден за сардинци в първенството и първи като гост на Ювентус от далечната 1968 година. Тимът на Масимилиано Алгери все още няма загуба през 2009 година, след като още в първия кръг след паузата взе точка навън и от шампиона Интер.

Футболистите на Юве сами си направиха мача труден и позволиха на гостите да излязат напред в 16-ата минута с гол на Биондини. Момо Сисоко изравни в 31-ата с глава, разписвайки се за пръв път след трансфера си от Ливърпул и върна настроението на "Олимпико". Още преди почивката "бианконерите" стигнаха до пълен обрат. Ветеранът павел Недвед се възползва от лошо отбита топка и с кинжален шут простреля маркети. При атаката за гола обаче останаха сериозни съмения, че топката е излязла в тъч преди да бъде центрирана към наказателното поле.

Успокоението в редиците на Юве беше наказано много бързо и в 54-ата минута великолепна акция с два паса изведе Жеда на стрелкова позиция, а нападателят майсторски преодоля съпротивата на Буфон и направи 2:2. До края домакините всячески търсеха трети гол, но организираната отбрана на Каляри не им остави много шансове. Дел Пиеро пробва специалитета си от фаул, но топката мина на сантиметри от вратата. Така дойде 78-ата минута, когато гостите откраднаха кълбото в центъра, резервата Матри получи чудесно подаване в наказателното поле и с безкомпромисен удар вгорчи вечерта на всички привърженици на Юве.

ЮВЕНТУС - КАЛЯРИ 2:3 (2:1)
0:1 Биондини (16)
1:1 Сисоко (31)
2:1 Недвед (38)