Юве се сгромоляса при завръщането на Трезеге
Thursday, 29 January 2009 00:59
buffon5.jpgИталианският гранд Ювентус загуби с 1:2 при гостуването си на Удинезе и се свлече на шест точки от лидера Интер. Това бе първо поражение на "бианконерите" от 22-и ноември, когато отстъпиха на Интер с 0:1, докато за тима от "Фриули" бе първа победа от октомври в Серия "А", където бяха записали осем загуби и три равенства в последните 11 мача. Головете за домакините реализираха националите Фабио Куалярела и Антонио ди Натале, а Виченцо Якуинта за гостите бе точен от дузпа десет минути преди края.

Фриуланите" започнаха много силно мача, като пресираха противника си по всяка част на терена. Гостите, който бяха без капитана си Алесандро Дел Пиеро, получил травма вчера, разчитаха на Джовинко и Амаури в атака. След няколко добри положения пред Джанлуиджи Буфон резултатът бе открит. Капитанът Антонио Ди Натале нахлу по лявото крило и с точен пас по земя намери Куалярела, който изпревари Легроталие и с лек, но с точен диагоален удар с левия крак откри в 20-ата минута. Десетина минути по-късно Куалярела вкара втори гол, който бе отменен поради засада. Удинезе пропусна страхотна възможност чрез Инлер да удвои в края на първата част, но Джиджи Буфон бе блестящ. Преди това Юве започна да търси изравняване.

Втората част не се различаваше от първата и съвсем заслужено в 74-ата минута Ди Натале направи 2:0 със страхотен удар с десния крак. Юве все пак се върна в мача само след три минути, когато Григера бе повален от Паскуале в наказателното поле на домакините и бе отсъдена дузпа. Якуинта, влезнал като резерва, не сгреши срещу бившия си тим и върна надеждата на съотборниците си да предотвратят поражение.

В игра след над четири месеца се завърна Давид Трезеге, който влезе на терена в 83-ата минута, но резултата остана непроменен и домакините заслужено спечелиха трите точки. Грандът от Торино игра доста под възможностите си, които демонстрира последните два месеца.

УДИНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 2:1
1:0 Куаляреля (20)
2:0 Ди Натале (74)
2:1 Якуинта (77-д)

УДИНЕЗЕ: Ханданович, Домици, Сапата, Кода, Паскуале, Исла, Инлер, Асамоа, Д'Агостино, Ди Натале (81-Пепе), Куалярела (85-Флоро Флорес)

ЮВЕНТУС: Буфон, Молинаро, Легроталье, Мелберг, Григера, Недвед, Маркизио, Сисоко (83-Поулсен), Маркиони (46-Якуинта), Джовинко, Амаури (81-Трезеге)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Паскуале (У); Недвед, Легроталье (Ю)

СТАДИОН: "Фриули", Удине