Ювентус с класика на 1/4 финал, Буфон се завърна на терена
Thursday, 15 January 2009 01:29

Ювентус се класира за 1/4 финала на Купата на Италия след класически успех с 3:0 над Катаня в 1/8 финала. "Старата госпожа" бе пълен господар на терена и изпусна да вкара още поне толкова голове във вратата на тима на Валтер Дзенга. Все пак с голове на Маркиони, Джовинко и Дел Пиеро торинци постигнаха своето. Това пък бе официално завръщане на терена на Джанлуиджи Буфон, който не бе играл над 100 дни заради контузия.

Още от началните минути "бианконерите" имаха шанса да вземат преднина в резултата. В 4-ата минута след пробив от ляво топката бе центрирана към Дел Пиеро, който стреля с глава, но ударът му бе избит, все пак Маркиони успя да довкара, включвайки се от задна позиция. Това попадение обаче не успокои домакините, които продължиха да нападат настървено. На два пъти Амаури се озоваваше сам среу вратаря, но не успя да го преодолее.

През второто полувреме обаче в рамките на две минути Юве окончателно подпечата класирането си. Първи Джовинко увенча чудесната си игра с гол в 70-ата минута, след хубав пас на Дел Пиеро, а две минути по-късно и Алекс вкара феноменален гол, като получи на дузпата и със завъртане прати топката под горната греда.

Така Ювентус е в следващата фаза на надпреварата, където ще има доста по-тежък съперник в лицето на Наполи.

Ювентус - Катаня 3:0