Юве падна с дузпи при завръщането на Буфон
Tuesday, 06 January 2009 21:48
buffon4.jpgИталианският колос Ювентус започна 2009 година със загуба с дузпи от френския Монако. Отборът на Клаудио Раниери успя да се докопа до равен в редовното време на приятелската среща между двата състава, играна на "Стадио Сан Филипо" в Месина, но при дузпите французите бяха без грешка. В редовното време точен за тима на бразилския специалист Рикардо бе хърватският халф Йерко Леко, който порази мрежата на Буфон в 35-ата минута от дузпа. Титулярният страж на Старата госпожа пък се завърна след дълго лечение на контузия. В самия край на редовното време резервата Якуинта донесе равенството и наказателните удари. Фаталният пропуск при дузпите бе дело на Де Челие.

Ювентус започна срещата много активно, като първата сериозна опасност се откри пред ветерана Недвед още в 4-ата минута, но вратарят Стефано Руфие бе безпогрешен. Последваха нови силни моменти на "бианконерите", но Амаури на два пъти пропусна от удобни позиции. След половин час игра Алекс Дел Пиеро проследи невярващ как топката профучава до дясната греда на вратата на французите. Така се стигна до 35-ата минута, когато новото попълнение в редиците на монегаските Фреди Аду направи чудесен пробив от ляво и бе съборен в наказателното поле на Юве. Дузпата бе реализирана от Леко, който не срещна трудности да излъже Буфон при изпълнението. В последните секунди на първата част Дел Пиеро отново бе близо до гола, но изстрелът му от фаул бе избит с мъка от вратаря Руфие.

След подновяването на играта двамата наставници - Раниери и Рикардо, извършиха доста смени, което развали ритъма на играта от първата част. Италианският гранд отново стоеше по-стабилно на терена, но отново вратарят на гостите спасяваше всичко. Най-чистото положение за Юве се откри в 65-ата минута, когато от пряк-свободен удар резервата Джовинко прати топката в гредата. И точно когато не се виждаше как Ювентус ще достигне до гол, Винченцо Якуинта с левия крак порази вратата на Монако и фиксира крайното 1:1, с което донесе дузпите.

Монегаските вкараха всичките си пет дузпи във вратата на Кименти, докато Де Челие сгреши за Юве и с това трофеят на град Месина отиде в ръцете на французите.

ЮВЕНТУС - МОНАКО 1:1 (4:5 след дузпи)
0:1 Леко (35 - дузпа)
1:1 Якуинта (90)