Милан срази Юве с два гола на Индзаги
Saturday, 18 August 2007 02:02

Сдва гола на Филипо Индзаги Милан взе престижна победа с 2:0 срещу Ювентус в традиционния мач между двата отбора за трофея „Луиджи Берлускони”. СуперПипо наказа „Старата госпожа” в последните минути на първото полувреме и веднага след почивката. Грандовете на италианския футбол направиха интересен двубойм кара и да отсътваха някои от най-големите им звезди като Кака, Роналдо и Трезеге.

В първите минути Ювентус заигра по-агресивно и Алмирон можеше да открие, но ударът му от фаул прелетя на сантиметри от вратата. „Росонерите” отвърнаха с опасен изстрел на Индзаги, който принуди Джиджи Буфон да се намесва авторитетно.

Постепенно съперниците се успокоиха, но ситуации пред двете врати не липсваха. Капитанът на Юве Алесандро Дел Пиеро имаше прекрасна възможност да вкара гол-шедьовър. Той получи пас от Недвед, елиминира двама защитници и точно когато се готвеше да стреля, Каха Каладзе самопожертвователно се хвърли и изби.

Нападателният дует на Милан Джилардино – Индзаги по-скоро си пречеше и това позволи на защитата на „бианконерите” да се чувства спокойна на иначе негостоприемния „Сан Сиро”. Една грешка на младия Ночерино обаче едва не доведе до гол във вратата на Буфон, но стражът на „Скуадра адзура” пак излезе победител в спора с Индзаги. Това се промени в 43-ата минута, като този път нападателят надхитри пазачите си и след центриране от корнер на Амброзини засече топката с глава за 1:0.

На полувремето Карло Анчелоти и Клаудио раниери извършиха доста смени, но още преди да се почувства ефектът от тях Милан вече водеше с 2:0. Голът стана отново след корнер, при който Джилардино отклони топката към задната греда и там за реализатор с пласирането на Индзаги не бе проблем да се разпише за втори път.

И двата отбора имаха създадоха по още няколко чисти положения, пропуснати от нападателите. Ювентус бе най-близо до почетно попадение в самия край на срещата, когато Тиаго Мендеш стреля силно от разстояние, но Дида внимаваше и с върха на пръстите си изби в ъглов удар.

Само преди няколко дни грандовете на италианския футбол се срещнаха отново на „Сан Сиро” в спор за трофея „Бира Морети” и „росонерите” отново се наложиха, а единствения гол вкара Алберто Джилардино.

Милан – Ювентус 2:0
1:0 Индзаги (43)
2:0 Индзаги (46)

Милан (4-3-1-2): Дида – Одо (46 – Кафу), Неста (46 – Бонера), Каладзе (87 – Дигао), Фавали (46 – Сержиньо)– Гатузо (46 – Броки), Пирло, Амброзини – Зеедорф – Индзаги (57 – Гуркюф), Джилардино

Ювентус (4-4-2): Буфон – Григера, Андраде, Крисчито, Молинаро – Салихамиджич (66 – Оливера), Ночерино, Алмирон (46 – Тиаго), Недвед – Дел Пиеро, Якуинта (46 – Паладино)
Last Updated on Saturday, 06 October 2007 22:32