Слаб Ювентус загуби дербито на Италия
Sunday, 23 November 2008 01:56

inter_1.jpg Интер нанесе първа загуба на Юве след седем поредни победи във всички турнири. "Нерадзурите" спечелиха 1:0 на "Джузепе Меаца" и ще останат начело в Серия А и след този 13-и кръг. Единственият гол в мача вкара Съли Мунтари в 72-ата минута.

Дербито на Италия, както наричат този сблъсък на Апенините, предложи наистина големи емоции. Двата отбора бяха само на 3 точки един от друг преди мача. Вечното съперничество между "нерадзури" и "бианконери" се поднови в двубой, който решаваше първото място. Един срещу друг се изправиха и треньорите Моуриньо и Раниери, които отдавна се критикуват един друг по медиите.

Юве беше без контузените Буфон, Трезеге, Дзанети, Дзебина, Салихамиджич, Поулсен и Кнежевич. за Интер липсваха наказания Кордоба и контузените Киву и Ривас. Изненадващо треньорът Жозе Моуриньо пусна титуляр Адриано. Бразилецът бе извън отбора повече от месец, след като закъсня за тренировка. Онзи ден той обяви, че или ще играе, или ще напусне Интер.

Още в 90-ата секунда дългият списък с контузии в Юве се увеличи. Халфът Тиаго усука коляното си и бе изнесен на носилка. На негово място влезе Маркизио. Интер натисна в началото и първото положение бе за Станкович. Сърбинът финтира Молинаро и когато всички очакваха да стреля във вратата Джорджо Киелини с отчаяна намеса предотврати удара.

Гостите поискаха дузпа за сблъсък на Мунтари с Марко Маркиони, но съдията Никола Рицоли не се трогна. Реферът ядоса и "нерадзурите" малко след това, след като спря играта за да покаже жълт картон на Амаури, когато Адриано се откъсваше сам срещу вратаря.

Отлично положение се откри за Мунтари. Майкон центрира от фаул на задната греда, където ганаеца засече с глава, но Манингер изби с крак. Малко след това Ибрахимович направи пропуска на мача. Легроталие сбърка пас назад и прати топката у шведа, който останал сам срещу Манингер не уцели вратата.

Жулио Цезар също имаше работа и изби отличен удар на Маркизио, който влизаше под гредата. Мунтари направи още един пропуск в последната минута на първото полувреме. Ударът му от 10 метра бе избит от Манингер.

След почивката Интер натисна. Адриано имаше две добри положения, но не успя да реализира. И двата му удара с глава не бяха точни. Ибрахимович, който често е обвиняван, че не бележи във важните мачове, пропусна още една добра ситуация. Златан свали на гърди топката и от удобна позиция стреля в аут. Шведът все още няма гол срещу бившия си тим, откакто премина в Интер преди 2 сезона.

В 72-та мин. Адриано се пребори с двама защитници на Юве за една висока топка. Тя остана у Ибрахимович който опита диагонален удар, но той се превърна в пас за Съли Мунтари. Ганаецът останал непокрит от 3 метра вкара в напълно празната врата. От Юве поискаха засада, но такава нямаше.

Последният шанс за Юве бе удар с глава на Дел Пиеро, който Жулио Цезар изби. Бразилецът вече трети пореден кръг не допуска гол. Така Интер остава начело с 30 точки и вече има 6 повече от Ювентус.