Рожденикът Дел Пиеро отново с гол от фаул, Киево - Юве 0:2
Sunday, 09 November 2008 18:51
del_piero_chievo1.jpgАлесандро Дел Пиеро отпразнува 34-тия си рожден ден по възможно най-добрия начин, като откри резултата за победата с 2:0 на Ювентус над Киево в мач от 11 кръг на Сериа А.

Така златното момче на Юве за пореден път показа, че годините му нямат никакво значение и продължава да е в невероятна форма. През седмицата Алекс собственоръчно би Реал Мадрид с 2 гола и вече има 5 гола в последните 6 мача на "Старата госпожа", като и шестте мача бяха победи.

В днешния мач срещу Киево Дел Пиеро вкара за пореден път от пряк свободен удар в 40-та минута. През второто полувреме Якуинта направи 2:0 и затвърди победата.

Капитанът на Ювентус отново бе титуляр, след като в началото на сезона имаше известни пререкания с треньора Раниери. Алекс излезе от началото за 9-и път в последните 10 мача на Юве. Днес Дел Пиеро изигра мач №377 в Серия А за Юве и се изравни с легендата Гаетано Ширея. Пред Алекс остана единствено Джампиеро Бониперти (444 титуляри).

Капитанът на Юве не пропусна да ознаменува рожденния си ден с гол. И можете да си представите как - от фаул в 40-ата минута. Това бе неговото попадение №249 за Юве и 22-ро от пряк свободен удар за първенство. Дел Пиеро има общо 43 гола от фаул в кариерата си.

Първото полувреме двата отбора не показаха качествен футбол, въпреки че началото бе обещаващо. След едва шест минути игра халфът Момо Сисоко от състава на "бианконерите" изстреля топовен шут по посока на вратата на Киево, но топката профуча покрай страничната греда и излезе в аут. В 12-ата минута нападателят и капитан на домакините Серджо Пелисиер получи удобна топка от дясно пред вратата на Юве, но не успя да я засече в мрежата на Манингер. Последваха минути на позиционна игра, в които Ювентус владееше повече топката, а веронци атакуваха предимно по десния фланг през левия бек на "Старата госпожа" Кристиан Молинаро, който за пореден път бе колеблив. Така се стигна до 40-ата минута, когато от над 25 метра Алекс Дел Пиеро с чудесен шут от фаул прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата. Але де факто оползотвори единствения точен удар в очертанията на двете врати преди почивката. В края на полувремето се разиграха неприятни сцени по терена, като някои от играчите на двата състава се сдърпаха, а това нещо продължи за кратко и след последния съдийски сигнал на рефера Банти. Малко преди почивката Мохамед Сисоко се сдърпа с Марио Йепес и го удари. Съдията обаче не видя това и не показа картон на халфа на Юве. Треньорът Клаудио Раниери реагира мигновенно и на почивката го смени с Екдал.

След почивката картината на "Бентегоди" не се промени и в 54-ата минута гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за игра с ръка в пеналта на Мантовани. Стражът Сорентино изби шута от бялата точка на Винченцо Якуинта, но при добавката световният шампион от 2006 година не сгреши и Юве поведе с 2:0. В 65-ата минута комбинация между Якуинта и Дел Пиеро завърши с лек удар по земя на идола на тифозите на 27-кратните шампиони на Италия. В 83-ата минута Пелисиер от близо не успя да засече топката пред опразнената врата на Манингер, с което опропасти и второто положение за Киево в мача.

В крайна сметка Юве вгорчи дебюта на новия треньор на Киево Доменико Ди Карло. "Бианконерите" събраха 21 точки, само три по-малко от лидера Интер, преди мача на Милан довечера. Киево остана предпоследен с 6 точки от 11 мача.