Дел Пиеро блести за Ювентус срещу Китай
Tuesday, 24 July 2007 11:25

Image

Алесандро дел Пиеро отбеляза първия си гол за сезона при победата на Ювентус с 4:0 срещу Олимпийския отбор на Китай във втората контрола на "бианконерите" след завръщането им в Серия "А". Капитанът на "старата госпожа" лекува контузия през лятото, но изигра първия си мач по най-добрия начин, като увенча играта си с гол.

Новото попълнение Серхио Алмирон също впечатли специалистите, а в защита блестяха Жорже Андраде и Джорджо Киелини през второто полувреме.

Схемата на игра 4-3-3, която Клаудио Раниери използва, даде много пространства за крилата, като през първото полувреме Хасан Салихамиджич и Марко Маркиони създаваха постоянни опасности за бранителите на Китай.

Ювентус откри резултата в 33-ата минута, след като Давид Трезеге засече с глава центриране на Маркиони отляво. През втората част 27-кратните шампиони на Италия заиграха още по-добре и Недвед, Паладино и Дел Пиеро отбелязаха нови три попадения.

"Много съм доволен от играта, която показахме. Отбелязахме голове и владеехме стабилно топката. Съперниците ни бяха по-бързи и по-подвижни от нас, но ние сме далеч от най-доброто, което можем. Беше истинско удоволствие да гледаш как Дел Пиеро бележи", коментира след срещата наставникът на "бианконерите" Клаудио Раниери.

Пред Ювентус предстоят три по-сериозни контроли - с Нюкасъл на 29 юли, Хамбургер на 1 август и Съндърланд на 4 август.
Last Updated on Tuesday, 24 July 2007 11:26