Великолепен Недвед донесе победата в Болоня
Wednesday, 29 October 2008 23:38

nedved_bolofna1.jpg Павел Недвед донесе много важни три точки на Ювентус. Ветеранът показа за пореден път, че има още какво да даде на футбола и бе над всички тази вечер. Вдъхновената игра на чеха бе в основата на успеха на "Старата госпожа" с 2:1 при гостуването на Болоня от 9-ия кръг на Серия А. Недвед вкара и двете попадения на "Дал Ара". "Бианконерите" записаха трета поредна победа във всички турнири.

Въпреки огромните проблеми с контузии, треньорът Раниери успя да изведе отбора си до победата. В игра се завърна португалецът Тиаго, който партнираше на Сисоко в средата на терена в титулярната единайсеторка.

През първата част Юве доминираше изцяло. Павел Недвед откри резултата още в 12-ата минута. 36-годишният футболист надбяга Дзенони и Лавекия и с десния крак прецизно вкара топката в мрежата. Натискът на гостите продължи и в следващите минути първо Тиаго бе близо до второ попадение, а по-късно отново Недвед имаше шанс да се разпише, но ударът му от фаул премина над вратата. Резултатът се запази до почивката.

През втората част Юве отново натисна. Първо Амаури уцели гредата след пас на Недвед. Малко след това чехът отново се разписа. Носителят на "Златанта топка" за 2003 г. опита центриране, топката се отклони от защитник и след неумелата намеса на вратаря Антоньони спря в мрежата. Това бе гол №80 за Недвед в Италия и нетов 47-ми за Ювентус. В Серия А пък попаденията на ветерана са 69, а това бе третото му този сезон.

Все пак домакините успяха да стигнат до почетно попадение. Бившият играч на Юве Марко ди Вайо върна едно попадение в 74-ата минута. Нападателят на Болоня ознаменува своя мач №300 в Италия с гол №115. Ди Вайо се измъкна сам срещу Манингер и не сбърка. В крайна сметка обаче Болоня записа 14-и пореден мач без победа срещу Юве. А "бианконерите" отново са в играта за титлата.

Момчетата на Клаудио Раниери затвърдиха тезата, че излизат от кризата. Благодарение на този успех Юве вече е на девето място само на 5 точки от лидерите Наполи и Удинезе. Интер е само 3 точки пред "Старата госпожа", а Милан - 4.