Ювентус продължи 13-годишната си серия без загуба от Торино
Saturday, 25 October 2008 22:30
amauri_toro2.jpgКойто си е мислил, че Юве си хвърля парите на вятъра, като купува Амаури от Палермо, явно е сгрешил. Бразилецът се превръща в основния реализатор на "Старата госпожа" този сезон. Той вкара петия си гол в Серия А и донесе победата с 1:0 над Торино в градското дерби.

Попадението на Амаури донесе първа победа на Юве в калчото от 21 септември насам. Това попадение прекъсна серията от четири срещи без успех, включително 2 поредни загуби. Юве пък вече 10-и пореден мач не е губил от Торо в Серия А. Последната загуба в дербито е от април 1995 г. (1:2).

Амаури се разписа в 48-ата минута след великолепен пробив отляво и диагонален удар, при който вратаря на Торо Калдерони не се намеси много убедително. Това бе гол №50 за бразилеца в италианската Серия А. Той има 1 гол за Наполи, 4 за Месина, 17 за Киево и 23 за Палермо.

Треньорът на Юве Клаудио Раниери със сигурност ще запази поста си след двете поредни победи над Реал и Торино. Той трябваше да се справя без контузените  Дзанети, Дзебина, Трезеге, Буфон, Тиаго, Поулсен, Маркизио и Каморанези.

Торино така и не създаде сериозни проблеми на Юве. Единственият шанс се откри пред Роландо Бианки през първата, част но Никола Легроталие успя да блокира удара му. За сметка на това Юве имаше добри възможности. Два мощни удара на Момо Сисоко от разстояние не успяха да влязат във вратата на Калдерони. Марко Маркиони също пропусна след пас на Дел Пиеро.

В 31-та мин. Недвед получи сериозна рана в коляното, след едно зверско влизане на Диана и се наложи да бъде извън игра няколко минути, за да бъде закърпен. Чехът за пореден път показа невероятения си характер и се завърна на терена. Диана обаче не получи дори жълт картон. На почивката се случи още нещо куриозно. Хасан Салихамиджич трябваше да замени контузения Зденек Григера, но също получи травма и в игра влезе Олоф Мелберг.

През втората част с умели намеси Легроталие тотално отчая нападението на Торино. В последните минути Торо нападаше устремно, но не стигна до гол.

В крайна сметка Юве спечели първите си три точки от месец насам и събра 12 точки от 8 мача. "Бианконерите" имат 4 по-малко от лидера Интер, който утре играе с Дженоа.