Юве и Дел Пиеро отново нокаутираха Реал
Wednesday, 22 October 2008 01:39
del_piero_amauri_mark_markz_real_1.jpgИзпадналият в сериозна криза Ювентус избра най-добрият момент да отговори на критиците си и постигна много важна победа с 2:1 като домакин над Реал Мадрид в мач от Шампионската Лига.

Алекс Дел Пиеро откри резултата с прекрасен гол в 5-та минута, а малко след почивката Амаури добави втори гол. След това Реал имаше пълно превъзхоство, но това стигна за само един гол, вкаран от Ван Нистелрой в 67 минута.

Преди този мач Юве нямаше победа в 5 поредни мача във всички турнири. Сега обаче "бианконерите" спечелиха в най-важния си мач и вече имат 5 поредни победи над Реал Мадрид. Това със сигурност ще свали напрежението върху треньора Клаудио Раниери, който преди мача бе нарочен за почти сигурно уволнение и дори се говореше, че за негов заместник е избран Роберто Манчини.

Още в първата минута Амаури успя да стреля с глава, но го направи меко и Касияс спокойно улови. Ювентус продължи да натиска и в 5-та минута успя да открие резултата с прекрасен гол на Александро Дел Пиеро. Амаури мушна топката между краката на Пепе извеждайки Дел Пиеро сам срещу Касияс. Десятката на Юве бе доста далеч от вратата, но мигновенно нанесе удар, който с хирургическа точност влетя в горния десен ъгъл зад безпомощния Касияс.

Бившата звезда на Юве Фабио Канаваро бе бурно освиркван от тифозите при всяко негово докосване до топката, след като преди две години заряза тима, който бе пратен в Серия Б, за да премине на "Сантяго Бернабеу".

Ювентус продължи да е по-активният отбор, докато за Реал Рафаел Ван дер Ваарт на три път пробва точността на удара си. При първия топката профуча над гредата, а вторият бе достатъчно слаб за да не затрудни Манингер. В третия случай в 20-та минута холандецът стреля встрани от вратата.

За Юве Амаури не оставяше покой на защитата на гостите и в средата на полувремето успя да отправи удар от наказателното поле, но доста слаб. В 30-та минута Серхио Рамос имаше великолепна възможност, като центриране от фаул го намери зад защитата, но спирането му позволи на Манингер да го изпревари и да му открадне топката. До края на полувремето играта се поуспокои и двата отбора нямаха чисти възможности. В 37-та минута Раниери трябваше да прави принудителна смяна, след като младият Маркизио се контузи. На негово място влезе опитният Хасан Салихамиджич.

На полувремето треньорът на "бианконерите" трябваше да извърши втората си принудителна смяна, след като на мастото на Легроталие влезе Мелберг. Почти веднага след почивката Юве нанесе втори удар, почти от нищото. Недвед центрира една балонна топка, която Амаури едва успя да засече, но за нещастие на Касияс кълбото рикошира в Хайнце и го излъга. Шустер бързо реагира като пусна в игра Робен на мястото на инертния Игуаин и това веднага даде резултат и Реал заигра много офанзивно. В 55 минута при холандска комбинация Снайдер центрира точно към Ван дер Ваарт, но  той с глава стреля встрани от вратата. Две минути по-късно Робен центрира остро от фаул и след като всички се разминаха с топката тя едва не влетя директно в мрежата.

В тези минути Реал определено бе по-активният отбор и в 59 минута Снайдер стреля опасно от 20 метра, но Манингер изби с плонж. След това Снайдер бе дори още по-близо до гола, като ударът му преодоля Манингер, но топката срещна основата на далечната греда. В 65 минута Ван дер Ваарт отправи поредният удар към вратата, от фаул, но право в обсега на вратаря. Реал определено мачкаше Ювентус и напълно заслужено върна един гол в 67 минута. Снайдер центрира от лявото крило и сложи топката на главата на Рууд, който бе абсолютно непокрит на 5 метра от вратата и нямаше как да сбърка.

Надеждите за обрат на испанците можеха да бъдат попарени почти веднага, след като Маркиони  проби по дясното крило и центрира в доста опразненото поле на Реал, където Амаури се размина на сантиметри да засече с глава. Дел Пиеро отправи един доста слаб удар от фаул, но Реал продължаваше да бъде по-активният отбор. При едно центриране в полето на Юве Ван Нистелрой успя да играе с глава на метър от вратата, но не успя да намери съотборник.

Шустер пусна в игра героя от мача с Атлетико Дренте на мястото на Ван дер Ваарт, докато Раниери извади уморения Амаури и пусна Якуинта. В последните минути обаче Реал намали натиска и не успя да стигне до нови чисти положения, докато Юве се прибра и пазеше с всички сили резултата и с помощта на публиката си, която скандираше: "Момчета не се предавайте, ние сме с вас", успя да стигне до толкова важната победа.

Това е пети пореден успех на Юве над 9-кратния европейски шампион в Торино, като "белите" нямат победа над "Старата госпожа" като гости от 46 години, когато печелят с 0:1. От тогава до днес те записаха пет поредни загуби при визитата си в северния италиански град.

Така тимът на Клаудио Раниери вече има седем точки в класирането от три срещи и поведе в групата, където Реал е с шест, Бате Борисов е с две, а Зенит с една.