Нулево реми между България и Италия
Sunday, 12 October 2008 03:23

chiellini_vs_berbo1.jpg България и Италия не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в мача помежду си на стадион "Васил Левски" пред 40 000 зрители.

Играта в световната квалификация бе равностойна, като липсваха  чистите положения пред двете врати. "Трикольорите" загубиха Лусио Вагнер заради контузия в 36-ата минута, като на негово място се появи юношата на ЦСКА Иван Иванов.

Това са първи загубени точки за "Скуадра адзура".

В 4-та минута Велизар Димитров сбърка и Джилардино бе много близо да овладее топката, но след намесата на Димитър Иванков и на бившия футболист на ЦСКА топката бе избита в ъглов удар. Осем минути по-късно Досена центрира опасно в наказателното поле на България, но Тунчев изпревари Джилардино и изби топката в тъч. В следващата атака Благой Георгиев подаде хубаво на Димитър Бербатов и той стреля, но право в тялото на Киелини.

Джилардино получи опасно топката в 23-та минута, но Александър Тунчев се намеси авторитетно и му отне топката. В 25-та минута Дженаро Гатузо стреля силно, но топката рикошира в крак на български футболист и излезе в корнер. Десет минути по-късно след грешка в отбраната на Италия, Бербатов напредна в половината на гостите и бе фаулиран от Киелини, който получи жълт картон.

В 50-та минута Благой Георгиев стреля слабо и неточно, след което топката излезе в аут. Пет минути по-късно футболистът на Славия отново се опита да затрудни Марко Амелия, но топката излезе в аут. В 60-та минута Пепе центрира от корнер в наказателното поле на България, където Джилардино стреля с глава, но Иванков улови топката без проблеми.

Пепе стреля много силно и опасно в 66-та минута, но Димитър Иванков улови сигурно топката. Най-чистото голово положение за италианците бе в 72-та минута, когато Роси подаде чудесно на Джилардино, който излезе сам срещу Иванков, който излезе да му затвори ъгъла и нападателят на Италия стреля в аут.

В следващата атака Мартин Петров центрира от корнер, след което Бербатов стреля с глава, но в аут. Де Роси стреля много опасно и силно в 79-та минута, но ударът ми мина над вратата на българския национален отбор в аут.

В 88-та минута Чавдар Янков се измъкна от италиански защитник и стреля много опасно, но Амелия плонжира и изби топката. Италианците получиха да изпълнят пряк свободен удар в 89-та минута и Даниеле де Роси шутира силно, но в аут.