Шок в Юве - домакинска загуба от Палермо
Monday, 06 October 2008 11:34
del_piero_giovinco_palermo.jpgКризата в Ювентус официално е факт. След като през седмицата "Старата госпожа" не успя да победи пълните аутсайдери Бате Борисов в Шампионската Лига, сега торинци записаха домакинска загуба от Палермо с 1:2.

Гостите откриха в 24 минута чрез бившия играч на Юве Фабрицио Миколи. Алекс Дел Пиеро изравни в 39-та минута, но две минути по-късно домакините получиха нов удар, след като Момо Сисоко бе изгонен за втори жълт картон.

През второто полувреме с човек по-малко Юве така и не успя да стигне до гол, а 9 минути преди края сицилианците хвърлиха бомбата на кръга с победния гол на грузинеца Мчедлидзе. Така Ювентус вече четири поредни мача няма победа. След трите ремита, дойде и поражението от Палермо.

Сицилианците имаха една единствена победа над Юве в 22 мача между тези отбори в Торино. Тя бе през далечната 1962 г. Последният мач между двата тима завърши с категоричното 5:0 за "Старата госпожа".

Юве бе с доста проблеми преди този мач. Отсъстваха заради травми Трезеге, Якуинта, Легроталие, Дзанети, Киелини и Дзебина. Джиджи Буфон се завърна на вратата, след 10 дни почивка заради контузия.

Още в началото съдията спря откъсващия се сам срещу вратаря Дел Пиеро заради несъществуваща засада. В 23-ата минута Палермо поведе изненадващо. Кавани проби отдясно и стреля от малък ъгъл. Буфон успя да избие, но при добавката Фабрицио Миколи направи 1:0. Това бе пети гол на бившия играч на Юве този сезон. Повече от него има само Сарате от Лацио. Миколи обаче получи травма и напусна играта малко по-късно.

Лошите новини за Юве станаха още повече, след като и Олоф Мелберг получи травма и бе сменен. Капитанът на Юве Дел Пиеро изравни в 39-ата минута. Той се разписа с изключително изпълнение от фаул от 20 метра.

Само секунди преди паузата Мохамед Сисоко бе изгонен за втори жълт картон. Малиецът влезе остро в краката на Милиачо и остави Юве с 10 души за второто полувреме.

В 81-ата минута 19-годишният грузинец Мчедлидзе вкара гола, донесъл историческата победа на Палермо. Това бе неговия първи гол в Серия А въобще в кариерата. Мчедлидзе се прочу на Апенините преди време, като вкара гола срещу Шотландия, който прати Италия на Евро 2008. Тогава нападателят играеше в юношеския тим на Емполи.

След тази загуба започнаха да се прокрадват мнения за бъдещето на Раниери. Треньорът вече е под голямо напрежение. Юве остана на 11-о място с 9 точки. Лидерите Лацио, Удинезе и Интер имат по 13. Палермо пък събра 12 точки.