Балонът Ювентус се спука
Wednesday, 24 September 2008 23:57
amauri_catania.jpgСлед като три мача подред Ювентус спечели с минималното 1:0, балонът за "Старата госпожа" най-накрая се спука и за първи път този сезон "бианконерите" загубиха точки у дома. Тимът на Клаудио Раниери отново бе на път да бие с 1:0, при това пак с гол на Амаури, но беше жестоко наказан и изостана на 2 точки зад лидера Интер. Предишните домакинства на "Старата госпожа" завършиха с победи 1:0 над Удинезе и Зенит (Шампионска лига) и 4:0 над Артмедия (Шампионска лига). Катания, воден от Валтер Дзенга, се превръща в сензацията на сезона. Сицилианците имат 7 точки и единствената им загуба е от Интер след 2 автогола.

При отсъствието на контузения Давид Трезеге, Юве започна с тандема Дел Пиеро – Амаури в атака. Още в 13-ата минута домакините поведоха. Амаури вкара в трети пореден мач, в която играе титуляр. Бразилецът донесе победите с по 1:0 над Удинезе и Каляри, в предишните два кръга.

Себастиян Джовинко центрира отляво, Амаури надскочи двама защитници на гостите и с глава реализира за 1:0. Всички помислиха, че Юве ще стигне до спокойна победа, но това не се случи. Катания игра много сърцато и стигна до равенството в 68-ата минута. Голмайстор бе Джанвито Плазмати. Той засече с глава центриране на Джакомо Тедеско.

Този гол подейства като студен душ за "бианконерите" и те обсадиха вратата на гостите. Днес обаче, късметът на бе с Юве. Те уцелиха две греди в рамките на 5 секунди след удари на Дел Пиеро и Амаури. Вратарят на гостите Бацари също имаше ден, като спаси няколко чисти положения и запази точката за своите. По този начин Юве загуби лидерството в първенство и остана с 8 точки.