Амаури донесе трудна победа на Юве
Tuesday, 23 September 2008 01:10
amauri_cagliari.jpgМнозина смятаха, че платените от Юве над 15 млн. евро за нападателя Амаури са твърде много. Бразилецът обаче вече доказа, че това не е така. Той вкара победния гол за 1:0 над Каляри. Амаури донесе победата на "Старата госпожа" със същия резултат и срещу Удинезе преди седмица.

Така "бианконерите" дължат 6 от седемте си точки до момента на Амаури. Благорадение на двете победи Юве дели първото място в класирането с Интер. Двата отбора имат по 7 точки.

Юве бе без капитана Дел Пиеро, Давид Трезеге, Мауро Каморанези и Кристиано Дзанети. Треньорът Раниери не гласува доверие на младока Джовинко, който въобще не влезе в игра. В нападение действаше тандема Амаури-Якуинта.

Амаури успя да вкара още след 120 секунди игра, но попадението бе отменено заради нарушение на Якуинта срещу Парола. Каляри за пореден път показа, че играе много добре срещу Юве. Сардинците имаха няколко положения, но Буфон не им остави никакъв шанс. Най-чистото бе пред Матри, който финтира Салихамиджич и от 7 метра стреля, но вратаря на Юве спаси.

В 39-ата минута Амаури вкара победния гол. Маркиони центрира отдясно, Якуинта хитро отклони към Амаури и бразилеца засече топката от точката за дузпата във вратата на домакините. Това бе второто попадение на Амаури от 2 изиграни мача този сезон.

Треньорът на Юве Раниери получи поредния удар, когато се оказа, че вратаря Буфон, който беше капитан в този мач, трябва да бъде сменен на почивката. Стражът получи травма в бедрото и се наложи на неговото място да застане Алекс Манингер.

Каляри можеше да изравни в последната минута. Именно Манингер бе човека, който спаси победата за Юве. Австриецът направи невероятно спасяване след удар на Матри.