Дел Пиеро недоволен, че го третират като юноша ?
Tuesday, 16 September 2008 15:20
del_piero_berluskoni.jpgВремената, в които Алесандро Дел Пиеро бе несменяем титуляр в Ювентус, явно отминават. Капитанът на "Старата госпожа" остана на пейката при победата с 1:0 над Удинезе в неделя. Той се появи в игра едва 3 минути преди края. Това не бе прието добре от нападателят, който явно е сърдит на треньора Раниери.

Наставникът на Юве заложи на тандема Амаури - Якуинта и на пейката останаха ветераните Трезеге и Алекс. Утре срещу Зенит ролите ще се сменят. Дел Пиеро ще играе в атака заедно с французина. Това обаче не променя факта, че капитана е недоволен.

Самият той призна, че останал изненадан от факта, че е играл едва 3 минути. По толкова се полага на навлизащите във футбола младоци. Все пак Дел Пиеро успя да извърти нещата като на шега. Но е ясно, че не му се иска това да се повтаря.

Всички помнят времето, когато начело на Юве бе Фабио Капело. Тогава капитанът често оставаше резерва или пък бе сменян рано-рано. Дел Пиеро и Капело бяха в открита вражда, а сега това е на път да се повтори и с Раниери.

Треньорът на Юве, показа че не се съобразява с имена. "Дали ми е било трудно да оставя Дел Пиеро на пейката? Дел Пиеро си е Дел Пиеро. Когато е във форма играе. Но когато не е, остава резерва, както всеки друг. За това не бива да се съмнявате. Ако не беше така, аз трябваше да пусна в игра и Бониперти", заяви Раниери.

В четирите официални мача на Юве този сезон (2 от Серия А и 2 от Шампионската лига), капитана на Юве е играл общо 165 минути от възможни 360. Това е по-малко от половината време. През миналият сезон Алекс игра в 37 от общо 38 мача, като в 32 от тях бе титуляр.

Утре срещу Зенит ще излезе атака с 403 гола. Толкова са вкарали за Юве Дел Пиеро и Трезеге. Капитанът е вкарал 242 пъти за "Старата госпожа". Двамата са изключително опитни в мачове от Шампионската лига. Дел Пиеро има 44 гола в този турнир, а Трезеге - 27.

Last Updated on Tuesday, 16 September 2008 15:20