Амаури донесе първа победа за Ювентус
Monday, 15 September 2008 00:13
amauri_udine.jpgЮвентус спечели първата си победа в Серия А през новия сезон, след като надделя над гостуващия Удинезе с 1:0. Единственият гол отбеляза новото попълнение Амаури в 67-та минута. Това бе и първо попадение в Серия А с екипа на "Старата госпожа" за дошлия от Палермо нападател.

Треньорът на Ювентус Клаудио Раниери остави на скамейката звездите си Алесандро Дел Пиеро и Давид Трезеге, с цел да ги запази за мача от Шампионската лига срещу Зенит в сряда. В същото време като титуляр започна лекувалия контузия Джорджо Киелини.

Юве започна вихрено мача и още в 4-та минута Якуинта вкара гол след пас на Недвед, но той бе отменен от съдията Де Марко. В 16 минута Амаури тресна и гредата, засичайки с глава центриране на Каморанези. Топката рикошира обратно в Якуинта, но в последния момент защитник на Удинезе му попречи да вкара.

Ювентус имаше пълно превъзходство и Амаури разтресе мрежата от вън след солова проява и изстрел. След това Якуинта не успя да уцели вратата, засичайки с глава при далечната греда центриране на Каморанези.

След почивката домакините продължиха да са по-активния отбор и в 55 минута за втори път треснаха гредата, след страховит удар на Поулсен от 25 метра.

Григера пропиля поредна чудесна възможност за Юве. И когато феновете започнаха да се притесняват дали това не е от дните, в които просто топката не иска да влезе, Амаури разпечата мрежата на гостите.

В 67 минута Сисоко опита пробив в наказателното поле и въпреки, че бе спрян, топката попадна в Амаури и той хладнокръвно я промуши в долния ъгъл.

Веднага след това Удинезе имаше първия си шанс за гол, като Буфон трябваше да спасява удар на Куалиарела.

От другата страна на игрището Момо Сисоко нанесе мощен удар, който с мъка бе отразен  от Ханданович.

В миналият кръг Ювентус изпусна победата, като позволи на Сампдория да му изравни в последната минута. И сценарият за малко да се повтори и тази вечер, като в 88 минута Удинезе бе на косъм от гола.

Влезлият като резерва Антонио Флоро Флорес се възползва от грешка на Мелберг и излезе сам срещу Буфон. В последния момент обаче Джоджо Киелини го настигна и му попречи да стреля.