Ювентус започна с фалстарт
Monday, 01 September 2008 00:21

nedved_fio.jpg Ювентус направи грешна стъпка още, позволявайки на Фиорентина да се добере до равенство 1:1 в дербито от първия кръг в Серия "А" срещу Ювентус. "Виолетовите" губеха с 0:1 малко преди края и бяха останали с човек по-малко, но въпреки това стигнаха до точката с попадение на Джилардино в 89-ата минута. Преди това резултатът бе открит от Павел Недвед в 39-ата минута.

Срещата започна вихрено за Фиорентина, която натисна в първите минути, но Ювентус бързо се окопити и изравни играта. Двата отбора редяха атака след атака като Алмирон стреля опасно в 14-ата минута, а Юве отговори с изстрел на Дел Пиеро, който не затрудни Фрей.

Така се стигна до 39-ата минута, когато Григера изненадващо нахлу в наказателното поле от дясно и върна топката на дузпата, където Недвед непокрит откри резултата - 0:1. Това бе чудесен начин за ветерана да отпразнува навършването на 36-ата си година вчера. Само няколко минути по-късно Амаури имаше невероятен шанс да удвои резултата, но ударът му бе блокиран.

През втората част гостите започнаха по-активно и отново Амаури бе намрен в наказателното поле от Дел Пиеро, но топката му избяга и той не можа да застраши Фрей. Домакините пък отговориха с опасен удар на Варгас от фаул преминал на сантиметри от гредата. Недвед имаше чудесна възможност да запише втори гол на своята сметка с опасен далечен изстрел в 69-ата минута, но този път шансът не бе с него.

В последните минути Фиорентина се активизира и първо Джилардино се измъкна добре в наказателното поле, но Буфон затвори ъгъла му и не му позволи да стреля добре. След това отново Джилардино бе намерен добре в пеналта, но този път стреля покрай вратата. И когато домакините бяха в подем, Фелипе Мело извърши грубо нарушение в средата на терена и си изпроси заслужен червен картон. По всичко изглеждаше, че това ще сломи "виолетовите" но те не се предадоха и в 89-ата минута след неориентирана игра на защитата на Юве, топката стигна до Джилардино в малкото наказателно поле, той си я овладя, стреля със завъртане и изравни резултата.

В даденото от съдията продължение Ювентус бе на път отново да поведе, но първо невероятен удар на Амаури бе изваден с вещина от Фрей, а малко по-късно изстрел от малък ъгъл от фаул на Дел Пиеро премина на сантиметри от вратата.

Така резултатът остана непроменен и "Старата госпожа" стана поредният тим от считаните за фаворити за скудетото, който не успя да запише победа на старта, след като това сториха Интер, Рома и Милан.

За първи път от 9 години насам, Юве започва сезона с равенство. За последно това стана на 29 август 1999 г. срещу Реджина (1:1).