Милан спечели купа "Берлускони" след 4:1 над Ювентус
Written by Мариян Ников
Monday, 18 August 2008 11:54
del_piero_vs_milan_berlus.jpgМилан напълно запуши устите на критиците, които недоволстваха от слабите резултати на отбора в контролите. Росонерите разгромиха 4:1 Ювентус в традиционния мач за трофея "Берлускони". Отборът на Анчелоти спечели за 10-и път купата кръстена на бащата на президента на клуба Силвио Берлускони.

Това бе осемнадесетото издание на надпреварата. По традиция един срещу друг в спор за трофея играят Милан и Юве. "Росонерите" бяха съсипани от критики след загубите в контролите. Отборът на Анчелоти беше без контузените Кака, Неста, Каладзе, Малдини. А на олимпиадата са Роналдиньо и Пато. Ветеранът Пипо Индзаги бе възстановен за игра, но остана на пейката.

Юве започна по-силно мача и в 18-ата минута Амаури вкара топката във вратата на Абиати. Попадението обаче бе отменено заради много спорна засада. Повторенията показаха, че бразилеца е бил на една линия със защитника на Милан.

Само 3 минути след това "росонерите" поведоха. Марек Янкуловски проби отляво, финтира защитник на Юве и когато вратаря Кименти очакваше центриране, чехът с мощен удар прати топката под гредата.

След още 3 минути Милан вече беше с два гола напред. Зеедорф сложи топката на главата на непокрития Амброзини, който от 2 метра я засече във вратата. В 36-ата минута защитника на Юве Джорджо Киелини получи контузия и напусна терена куцайки и със сълзи на очи. Възможно е национала на Италия да има сериозна травма на коляното.

На почивката в игра се появи Пипо Индзаги. Именно той вкара третия гол в 52-ата минута. 35-годишният нападател засече с глава центриране на Зеедорф и вкара гол близнак с този на Амброзини.

Това бе гол №7 за Пипо в историята на турнира. Той е реализатор №1 до момента. Индзаги вече има 291 гола като професионален футболист във всички турнири, в които е играл.

Треньорът на Юве Клаудио Раниери реагира и пусна в игра четирима младоци. Терена напуснаха Дел Пиеро, Недвед, Сисоко и Тиаго. В игра влязоха Еспозито, Роси, Екдал и Паскуато. Младоците раздвижиха атаката на Юве и "бианконерите" върнаха един гол.

Паскуато получи топката отляво, финтира Даниеле Бонера и с мощен удар с левачката заби топката в ъгъла. Импулсът в играта на Юве продължи и само минути по-късно отново Паскуато бе на крачка от гола. Той финтира вратаря Дида, но след това удара му от 3 метра бе блокиран от Фавали и Одо, а при мелето след това Дида успя да изчисти в корнер.

В 80-ата минута Милан довърши съперника с четвърти гол. Блестяща контра завърши с чудесен пас на Индзаги към Амброзини, който финтира защитник и с диагонален удар оплете топката в мрежата.