Юве блести на празника на Юнайтед
Thursday, 07 August 2008 06:40
alex_man_u.jpgАнглийският шампион и носител на купата в Шампионската лига Манчестър Юнайтед и италианският Ювентус завършиха наравно 0:0 в една от най-стойностните контроли това лято.

Преди началото на мача играчите и треньорите на Юнайтед празнуваха със своите привърженици с шампионската купа и тази на Шампионската лига, тъй като по времето когато ги спечелиха полицията забрани всякакви празненства, заради инцидентите след финала за купата на УЕФА между Рейнджърс и Зенит.

Срещата премина наистина приятелски с редки единоборства, като доста неопитния състав на "Червените Дяволи" имаше предимство през целия мач.

"Старата госпожа" имаше лоши спомени от последната си визита в "Театъра на мечтите". Това се случи преди 5 години, когато тимът загуби с дузпи финала на Шампионската лига срещу Милан. като и тогава, "бианконерите" бяха без Павел Недвед. Мястото на чеха зае Хасан Салихамиджич, който показа невъздържания си нрав и на няколко пъти се спречка с играчи на Юнайтед.

Отлична форма показа и капитанът на Ювентус Алесандро Дел Пиеро. Хитрите му пасове често объркваха защитата на "червените дяволи", а в 20-ата минута пред него се откри отличен шанс да отбележи, но в последния момент бранителите на домакините се справиха с опасността.

Като цяло, италианският гранд по нищо не отстъпваше на домакините. Футболистите на Клаудио Раниери разиграваха точно и търсеха всяка възможност за извеждащ пас към Якуинта и Дел Пиеро. На почивката Якуинта бе замене от Амаури, а сър Алекс Фъргюсън пусна двама от младите таланти на Юнайтед Дарън Гибсън и Рафаел Да Силва. Бразилският тийнейджър Да Силва впечатли в дясната зона на защитата и  даде да се разбере, чче сър Алекс има отлична алтернатива на капитана Гари Невил.

В 50-ата минута Пол Скоулс беше близо до гола, но ударът му с глава облиза гредата и излезе в аут. Юве отговори с коварен шут на Момо Сисоко, но Ван дер Сар прояви добър рефлекс и спаси.

В последните 20 минути вместо Дел Пиеро се появи Давид Трезеге. Французинът обаче остана изолиран от играта и не получи възможност да се разпише. Добре се включи шведът Екдал, който се понрави на феновете на тима от Торино още в мачовете от тристранния турнир с Милан и Интер миналата седмица.

Двубоят беше изгледан и от националния селекционер на Англия Фабио Капело, който е бивш наставник на Ювентус.

За Юве това беше последна проверка преди срещите от третия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу словшкия първенец Артмедия, който по същото време победи Тампере с 4:2 във втория квалификационен кръг, след като беше надделял с 3:1 и като гост и вече и на хартия е съперникът на "бианконерите".

Това обаче далеч не е последната контрола за това лято за "Старата госпожа". Между двата мача с Артмедия, торинци ще участват в традиционният мач с Милан за трофеят "Берлускони", както и в приятелският турнир "Бира Морети", където срещат отново Милан и Наполи.