Хамбургер унизи Юве и взе "Емирейтс къп"
Sunday, 03 August 2008 22:55

emirates_cup2.jpg Ювентус претърпя тежка загуба от Хамбургер с 3:0 в мач от турнира "Емирейтс Къп", като трябва да се признае, че "бианконерите" бяха лишен от всякакъв късмет в мача. Двама футболисти в черно-бяло бяха контузени, а редовен гол на Каморанези бе отменен.

След снощната победа над Арсенал с 1:0 Клаудио Раниери пусна тотално различен състава, като реши да експериментира с новото дуо в нападението на тима Амаури - Дел Пиеро. Хамбургер пък загуби вчера от Реал Мадрид с 1:2.

Първото полувреме тимът от германския северен град имаше надмощие, но липсваха голови положения пред вратата на Кименти. Амаури и Дел Пиеро бяха подпомагани от Мауро Каморанези, но едва през втората част "Старата госпожа" започна да атакува по-настойчиво и създаде положения пред Рост.

Първоначално Хасан Салихамиджич пропусна да овладее топката след подаване на Дел Пиеро останал сам срещу стража на Хамбургер. В последвалата атака Ивица Олич останал сам срещу Кименти стреля в аут от пет метра. Раниери пусна в игра Якуинта, Киелини, Маркиони и Молинаро, което освежи тима. Удар с глава на Амаури бе майсторски спасен от Рост. Последва пропуск на резервата Якуинта, който се сблъска с вратаря на противника, топката попадна в Амаури, но изстрела му бе спрян от Райнхарт на метри преди да влезе в мрежата.

В тези минути "бианконерите" натикаха противника си в тяхната половина, като в 80-ата минута бе отменен изравнителен гол на Мауро Каморанези поради спорна засада.

Играчите на Раниери търсеха по всякакъв начин да върнат попадението на Хамбургер и бяха наказани в рамките на 60 секунди от Ивица Олич. Хърватският голмайстор удвои след бърза контраатака двама срещу един. При изпълнението на центъра "бяло-черните" се засуетиха и загубиха топката, която попадна в Олич и той пробяга 20 метра с нея преди да изстреля страховит шут с левия крак под гредата на Кименти за крайното 3:0.

Лошата новина за двата тима е, че Молинаро и Зидан получиха травми в края и бяха принудително заменени, след като Джорджо Киелини влезе остро в краката на двамата.

Така след победа и загуба в турнира Хамбургер събра 7 точки (три за победата днес и четири за всеки един гол, отбелязан в надпреварата) и взе "Емирейтс къп". Ювентус пък си остана с четири точки от победата с 1:0 над Арсенал вчера и гола на Давид Трезеге и остана последен. По-късно днес Арсенал победи Реал М с 1:0 с гол от дузпа на Адебайор в 49-та мин, но остана трети, на точка зад "белия балет".

Приятелски турнир "Емирейтс Къп"

"Емирейтс сдейдиъм" - Лондон

Хамбургер - ЮВЕНТУС 3:0

0:1 Гереро (18)
0:2 Олич (90)
0:3 Олич (91)

Хамбургер: Рост; Боатенг, Бенжамин, Райнхард, Атуба; Де Йонг (46-Пустило), Яролим (70-Бен-Хатира); Зидан (88-Торун), Троховски, Олич; Гереро (65- Агого)

Треньор: Мартин Йол

ЮВЕНТУС:
Кименти; Дзебина, Легроталие, Кнежевич (56-Киелини), Салихамиджич; Каморанези, Поулсен (72-Якуинта), Екдал (53-Маркиони), Роси (46-Молинаро,88-Тиаго); Амаури, Дел Пиеро

4т.

* регламентът на турнира присъжда на всеки отбор 3 т за победа, една точка за равенство и по точка за всеки отбелязан гол.

Last Updated on Sunday, 03 August 2008 23:17