Юве излъга Арсенал на "Емирейтс къп"
Saturday, 02 August 2008 22:16

arsenal_juve_ec.jpg На препълнения стадион "Емирейтс" в първия си мач за едноименната купа Ювентус победи домакините от Арсенал, а утре ще мери сили с немския Хамбургер.

По-опитните гости контролираха развоя на мача през първата част и в 37 минута след удар на Якуинта от пряк свободен удар Трезеге засече топката и я изпрати в мрежата зад Фабиански. Френският нападател на "Старата Госпожа" обаче бе в положение на засада, която не бе маркирана от английския помощник съдия.

В състава на "Артилеристите" не взеха участие Фабрегас, Ван Перси и все още възстановяващия се от операция Росицки.

През първата част Арсенал заложи на добре познатия си стил с много подавания по земя. „Артилеристите" задържаха за дълги периоди кълбото в свое владение, но нямаха голяма ефикасност. В 23-ата минута гостите от Ювентус достигнаха до първа по-голяма опасност. Момо Сисоко отправи удар по земя от дъгата на пеналта, но топката премина встрани от дясната греда. Две минути по-късно Бендтнер на свой ред стреля от дъгата на пеналта, но топката профуча вляво и неточно. Младокът Джак Уилшир направи чудесен пробив отдясно и затрудни максимално Буфон, но стражът спаси. В 34-ата минута Давид Трезеге прати топката в мрежата на Арсенал при една бърза атака, но голът беше отменен заради засада. Две минути по-късно Денилсон фаулира Недвед на два метра пред наказателното поле. Последва бързо изпълнение по земя от Якуинта и Трезеге, който отново беше зад защитата на лондончани отбеляза. Този път страничният съдия не отсъди засада и попадението беше признато. До края на полувремето и двата състава си размениха по няколко по-остри атаки, но без реална голова опасност.

Второто полувреме започна с три смени на Венгер, като в игра се появиха Адебайор, Галас и Диаби. В първите минути двата отбора се атакуваха, но после Арсенал овладя инициативата. Топката отново беше притежание предимно на „червените", които сътвориха чудесни комбинации. В 59-ата минута на терена за лондончани се появиха новата покупка Самир Насри, Бакари Саня и Тео Уолкът. Минута по-късно Клаудио Раниери също предприе първата си смяна, като замести ветерана Недвед с Хасан Салихамиджич. В 63-ата минута Адебайор засече с глава центриране отдясно, но топката попадна в ръцете на Буфон. Шест минути по-късно Раниери смени нападателно си дуо, като пусна в игра Каморанези и новото попълнение Амаури. След рокадите играта на торинци се пораздвижи, но по-дейният отбор отново беше Арсенал.

В 78-ата минута в игра за Юве се появиха Кристиан Поулсен и Екдал. Секунди по-късно Салихамиджич пробва силен удар по земя, но Фабиански укроти топката. В ответната атака комбинация между Адебайор и Бендтнер изведе тогоанеца на стрелкова позиция, но шутът му мина над гредата. Раниери прибегна до нова смяна, като замени Сисоко със 17-годишния Фаусто Роси. Пет минути преди края на редовните 90 комбинация пред наказателното поле на Ювентус завърши с бомбен шут на Денилсон, но бразилецът не прояви точност. В 88-ата минута Бакари Саня пробва диагонален удар, който намери очертанията, но Буфон бе заел правилна позиция и улови. Адебайор имаше отлична възможност да изравни резултата в последната минута, но изстрелът му премина покрай лявата греда на италианците.

Така Ювентус излезе на втора позиция в генералното класиране с 4т. Първи са Реал Мадрид с 5, които по-рано днес се наложиха над Хамбургер с 2:1, а трети и четвърти са съответно Хамбургер и Арсенал с 1 и 0т. Освен 3-те точки за победа, в този турнир се дава допълнително по точка за всеки отбелязан гол.

Утре "Артилеристите" ще се изправят срещу испанския Реал (Мадрид),  а Юве среща Хамбургер.