Ювентус се размина с "ТИМ Трофи" заради регламента
Wednesday, 30 July 2008 01:22

covertim_3.jpg Ювентус не успя да спечели приятелският предсезонен турнир "ТИМ трофи" заради регламента на турнира, който предвижда при равни точки да се гледа резултатът в прекия двубой след дузпите, а не след редовното време. Така момчетата на Клаудио Раниери останаха втори, въпреки че напрактика победиха Интер и завършиха наравно с Милан, които от своя страна се справиха с шампиона отново след изпълнение на дузпи.

Така "бианконерите" и "росонерите" събраха еднакъв актив точки - по 4 (за победа се дават 3, а за поеба след дузпи 2 точки, като загубилият с дузпи получава 1т.), но в крайна сметка  с трофея се окичиха футболистите на Карло Анчелоти, които записаха две победи след изпълнение на дузпи.

В първият двубой, с продължителност 45 мин. Ювентус завърши наравно 2:2 с Милан, но при дузпите "росонерите", в чийто редици поради различни причини отсъстваха ключови състезатели, бяха по-точни.

Мачът започна добре за Милан, след като Зеедорф откри резултата с мощен удар от границата на наказателното поле в 7-ата минута. В ответната атака обаче Юве веднага изравни, след като Трезеге засече добре центриране от дясно на Маркиони. Само три минути по-късно по идентичен начин този път Маркиони получи центриране от дясно и с глава донесе преднина от 2:1 за своя тим. Малко по-късно отново Маркион пробва далечен удар, но Калач се намеси добре. В 15-ата минута пък Каладзе пропусна отлична възможност от малкото наказателно поле, и стреля над гредата. В 43-ата минута обаче отново Зеедорф се оказа непокрит в наказателното поле и препарира Буфон за 2:2. При дузпите Трезеге и Тиаго пропуснаха за Юве, докато за Милан всички изпълнители бяха точни и така "росонерите" се поздравиха с успеха.

Във вторият полумач Юве успя да победи Интер с минималното 1:0. Голът бе дело на влезлия като резерва Винченцо Якуинта в 27-ата минута. Срещата започна с преимущество на Интер, но в 7-ата минута Амаури опита удар към Цезар. Малко по-късно пък Матераци се контузи и бе заменен от Станкович, който бе бурно освиркан от тифозите на Юве, които като цяло се бяха постарали с подобаващото посрещане на миланските си дразнители. В 19-ата минута Амаури получи аркада и също напусна принудително терена, заменен от Якуинта. В 23-ата минута Станкович опита далечен удар, но той не застраши Буфон. В 27-ата пък Якуинта се измъкна от защитата на Интер и необезпокояван прати топката в мрежата за 1:0. Влезлият като резерва на мястото на Сисоко Поулсен, отправи няколко далечни удара след появяването си в игра. Интер организира добра атака малко преди края, завършила с виртуозно спасяване на Буфон след удар с глава на Адриано. В даденото от съдията продължение Дел Пиеро тресна  последователно двата странични стълба зад Цезар, след прекрасен удар от от фаул. Все пак срещата завърши без повече голове и Юве се поздрави с крайния успех.

Така "бианконерите" събраха 4 точки в турнира, 1 за загубата с дузпи от Милан и 3 за тази победа.

Третият двубой напрактика бе миланско дерби в Торино. Двата тима изнесоха скромен мач без много да се напрягат и завършиха 0:0 в редовното време. При дузпите обаче Абиати бе фантастичен и донесе успеха на своя тим спасявайки изпълненията на Фиго, Хименес и Мунтари. За Милан от бялата точка се провалиха Фавали и Одо, но останалите изпълнители бяха безпогрешни и донесоха успеха с 4:3.

Интер бе по-активен в началото на двубоя, но не създаде чисто положение. След 15-ата минута нещата на терена малко се пораздвижиха и първо Антонини бе изведен добре от Кака, но ударът му бе избит, а след това Интер отговори с центриране на Фиго, засечено с глава от Мунтари, но Абиати се намеси добре. Мунтари, Балотели и Суасо имаха добри възможности да отбележат, но ударите им не бяха достатъчно добри. Така се стигна до дузпите след които Милан спемели двубоя и турнира.

Така Милан спечели третата си титла ТИМ в историята на турнира, който се провежда ежегодно от 2001 година насам. Втори остана отборът на Ювентус, а последен е отборът на Жозе Мауриньо, който още вчера заяви, че отписва тази надпревара.

За голмайстор на турнира бе обявен Кларънс Зеедорф с двете си попадения срещу Ювентус.