Класен Юве развинти носителя на Суперкупата на Германия
Sunday, 27 July 2008 20:06

iaquinta_borusia.jpg Ювентус надигра категорично Борусия (Дортмунд) и победи с 3:1 в приятелска среща играна на "Сигнал Идуна парк". Амаури в 5-ата минута и на два пъти Винченцо Якуинта след почивката дадоха преднина от три гола на "Старата госпожа", а Крушка от дузпа реализира почетното попадение за домакините в самия край на срещата.

Италианците показаха прекалено добър футбол за своя съперник и можеха да отбележат дори повече голове във вратата на Роман Вайденфелер. Домакините играха с голямо желание за изява пред повече от 50 000 зрители на своя стадион, но грешки в отбраната им костваха поражението. В края на мача те можеха да стигнат и до втори гол във вратата на резервата Кименти, но пропуски направиха появилите се след почивката Хиленбранд и Климович.

Ювентус започна вихрено мача и още в петата минута откри резултата след перфектна контраатака. Каморанези центрира в наказателното поле и там оставен непокрит браизлецът Амаури реализира безпроблемно. Борусия се опита да отговори подобаващо и в 9-ата минута центриране в наказателното поле намери Блажиковски и "Куба", както галено го наричат феновете на Борусия, с диагонален удар пробва рефлексите на Буфон, но той бе на мястото си. Германците опитаха да натиснат под бурните овации на феновете си, но още в 15-ата минута всичко можеше да бъде решено, след като централните им бранители изпуснаха Трезеге, но ударът му от воле мина встрани от вратата. До края на първата част удари на Младен Петрич и Хайнал от преки свободни удари минаваха над вратата на Буфон. Роберт Ковач с глава пък бе много близо до гола, но ударът му се отклони в тялото на Олоф Мелберг и излезе в корнер.

Второто полувреме отново започна с натиск на Ювентус. Още в първите секунди след подновяването на играта Якуинта се измъкна от отбраната на домакините, но не успя да реализира. Това обаче се случи в 51-ата минута, когато центриране на Недвед кацна на главата му, когато за пореден път централните защитници на Борусия бяха хванати в крачка. Вайденфелер нямаше шанс да реагира при удара на Якуинта от 5-6 метра. След почивката Юве бе с нова атака в лицето на Якуинта и Дел Пиеро, но двамата показаха, че са не по-слаби от Трезеге и Амаури, които бяха напред през първото полувреме. В 73-ата минута новото попълнение на Ювентус Поулсен изведе Якуинта сам срещу Вайденфелер и италианският национал с елегантен прехвърлящ удар покачи на 0:3.

Само пет минути по-късно реферът реши да направи реверанс към домакините, които бяха на път да се изложат стабилно пред многобройните си фенове. Сантана се строполи в наказателното поле и реферът Шири Винкман отсъди дузпа за фаул на Киелини. От бялата точка Крушка прати Кименти в другия ъгъл за крайното 1:3. До края на мача можеше да паднат още голове във вратата на италианците, но пропуски направиха Валдес, бил високо над вратата, Хиленбранд, който пък се притесни пред гола и Климович, чиито удар бе блокиран от шпагата на Киелини.

Така Ювентус завърши миниевропейското си турне с две категорични победи над не лоши противници. Във вторник "Старата госпожа" ще играе с миланските грандове Милан и Интер в приятелският турнир "Трофей Тим" в Торино.